İnşaat, Kanalizasyon ve Altyapı Hizmetlerinde 27 Yıldır Sektörün Lider Kuruluşuyuz.
Sesli Görüşme YapTeklif Al
 1. Ana Sayfa
 2. Kanal Tıkanıklığı Açma
Diğer Bağlantıları Göster

Kanal Tıkanıklığı Açma

Kanal Tıkanıklığı Açma

Kanal tıkanıklığı, özellikle belirli dönemlerde birçok kişinin binalarında veya özel yapılarında yaşadığı problemler arasındadır. Özellikle sert cisim kullanımı veya uzun süre boyunca kanal tamiratı yaptırmamak bu gibi sorunlara neden olabilir. Kanal tıkanıklığı açma hizmeti veren firmamız, sizlere profesyonel ve son teknolojik cihazları ile hizmet veriyor. Cihazlarımız ile kullanımda olduğunuz kanalları kısa bir sürede açmaktayız.

Kanal Tıkanıklığını Açmak İçin Hangi Yöntemler Kullanılmalıdır?

Evlerde kullanılan bütün gider boruları bunlar su borusu, mutfak, banyo ve tuvalet olmak üzere tamamen kanalizasyona bağlı bir şekilde bulunmaktadır.

Tuvalet içerisine atılan bütün cisimler parçalansa da parçalanmasa da mutlaka kanalizasyon sistemine gitmektedir. Bu gibi durumlarda zaman içerisinde kanallar tıkanmaktadır. Kişilerin bu gibi durumlar için, mutlaka uzman bir firmadan kanal tıkanıklığı açma hizmeti alması gerekmektedir. Özellikle su ile parçalanmayan ürünler, zaman içerisinde atık su giderini kapatmaktadır.

Tıkanıklık Açma Hizmeti

Sonrasında ise tesisat sistemi zarar görerek hata vermeye başlar. Firmamız sizler için her türlü kanal tıkanıklığı açma işlemini uygulamaktadır. Sizlerde temiz bir şekilde lavabo, tuvalet veya mutfak lavabosunu kullanmak isterseniz, bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Son teknolojik ürünlerimiz ile sizlere daimî olarak güvenilir bir şekilde destek olabiliriz. Firmamız sizlere özel görüntüleme hizmeti sunmak ile beraber, robotla kanal açma hizmeti de sunar.

Kanal Tıkanması Nasıl Belli Olur?

Kanal tıkanıklığı, genel olarak taşma halinde kendini belli eder. Kanal tıkanmasının diğer belirtilerinden biri ise rutubet oluşmasıdır. Özellikle duvarlarda aşırı nem olması veya rutubet olması evinizde kanal tıkanıklığı sorunu olduğunu belli eder. Kanalizasyon giderlerinin tıkanması, komşu dairelere de zarar verebilir. Kanal tıkanması hem sizlere hem de çevrenizdeki insanlara büyük bir oranda maddi ve manevi bir şekilde zarar verebilir.

Tuvalet kanalının tıkanması durumunda ise tuvalet içerisinde su basma gibi olaylarla karşılaşabilirsiniz. Bu gibi problemler çevrenizde bulunan insanlarla da ilişkinizi büyük bir oranda etkileyebilir. Sizlerde bu tarz problemler ile karşılaşmamak için firmamızla iletişime geçerek uygun fiyatlı ve kaliteli bir hizmet alabilirsiniz.

Kanal Tıkanıklığı Nasıl Görüntülenir?

Kanal tıkanıklığı açma işlemi sırasında belirli teknikler uygulanmaktadır.

Genel olarak bu işlem için elektronik cihazlarla görüntülenme tercih edilmektedir. Eski tip tamir işlerinde genel olarak kırma veya dökme gibi şeyler uygulanırdı. Ancak günümüzde bu yöntem artık eski modadır. Kırmadan, dökmeden kolay bir şekilde görüntülenme işlemi ile kanal tıkanıklığı giderilebilir.

Fayansların gereksiz yere sökülmesi veya kırılması sizleri maddi ve manevi anlamda yıpratabilecek olaylar arasındadır. Ancak ileri teknoloji ürünü olan görüntülenme sistemi herhangi bir şekilde kırma işlemi gerektirmeden sizlerin problemini kısa bir süre içerisinde çözmemize yardımcı olmaktadır.

Ev içerisinde ki düzeni bozmadan yapacağımız, kanal tıkanıklığı açma işlemleri aynı zamanda da evinizin genel görüntüsü koruyacaktır. Bu işlem sayesinde sizlerde ekstra masrafa girmeden kolay bir şekilde kanallarınızı tamir ettirebilirsiniz. Bu hizmet türü kişiler tarafından en çok tercih edilen ve beğenilen hizmet türleri arasındadır. Normal şartlarda zor olan kanal tıkanıklığı açma işlemi bu sayede daha kolay bir hale gelir. Firmamız son teknoloji aletleriyle ile sizlere sorunsuz ve kaliteli bir kanal tıkanıklığı açma hizmeti verir.

Kanal Tıkanıklığı Nedenleri Nelerdir?

Kanal tıkanıklığı nedenlerinin en başında saçların, kılların ve benzeri tüylerin giderlerden toplanmaması, bu tüylerin uzun süre boyunca giderlere atılmasıdır.

Kanal Tıkanıklığı Nedenleri Nelerdir?

Kanalizasyona atılan peçete, tuvalet kâğıdı veya tuvalet kâğıdı rulosu da bu tarz durumlara sebep olan diğer faktörlerden biridir. Özellikle plastik veya erimeyen sert cisimlerin kanalizasyon giderlerine atılması genel olarak kanalizasyon ve kanal tıkanıklığına yol açar. Diğer en büyük problemlerden biri ise tesisatın eski olmasıdır. Eski tip, beton borular ile döşenen tesisatlar zaman içerisinde yıpranma, kırılma, çökme veya çürüme yaşamaktadır.

Özellikle aşırı kimyasal kullanımı bu duruma sebep olur. Sizde kimyasal kullanmadan kolay bir şekilde kanalizasyon ve kanal tıkanıklığını açmak için firmamızı tercih edebilirsiniz. Firmamız sizler için özel çözüm yolları üretmektedir. En çok bilinen diğer bir sorun ise tesisat sisteminin yanlış döşenmesidir. Bu gibi problemli inşaatlar, zaman içerisinde kanal tıkanıklığına yol açar.

Kanal Tıkanıklığı Problemi Nasıl Çözülür?

Kanal tıkanıklığı açma işlemi için genel olarak cihazlarla çalışılmaktadır. Bu durum tespit aşamasıdır, görüntü alınarak tıkanıklık olan alan belirlenir. Sonrasında ise tıkanıklığa neden olan cismin boyutu, durumu ve alınma şekli belirlenir. Bazı durumlarda bu cisimler, borular içerisinde sızıntıya sebep olmaktadır. Belirlenen cisim, kanal içerisinden çıkarılır. Kanal tıkanıklığını açtıktan sonra bir takım teknik işlemler yapılmaktadır. Bu özellikle cismin türüne göre suyla yıkama, su ile temizleme ve madenin kırılması gibi işlemler olabilir.

Bununla beraber robotla kanal tıkanıklığı açma işlemi de sıklıkla tercih edilen çözüm yollarından biridir. Bu yöntemlerden en uygun olanı seçerek, orada olan cisim yok edilmektedir. Sonrasında ise tamamen kanal temizlenmektedir. Sürekli olarak kanal tıkanıklığı yaşamanız durumunda, kanal tıkanıklığı açma işlemi için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Evde Uygulanabilecek Kanal Açma Yöntemleri Nelerdir?

Kişiler ev içerisinde kendilerine göre birçok farklı kanal tıkanıklığı açma yöntemi kullanabilir. Ancak kanal tıkanıklığı açma yöntemleri, kişilerin giderlerine ve kanallarına daha çok zarar verebilir. Ev içerisinde uygulayabileceğiniz kanal tıkanıklığı açma yöntemleri şu şekildedir;

 • Sivri bir alet yardımı ile üst taraflarda oluşan tıkanıklıkları açabilirsiniz bununla beraber bu aletler ile beraber orada bulunan cismi çıkarabilirsiniz.
 • Kimyasal ilaçlar kullanarak lavabo, banyo veya gider tıkanıklığını açabilirsiniz.
 • Lavabo pompası kullanarak gider bölümünde oluşan tıkanıklıkları baskı ve gevşetme yöntemi ile açabilirsiniz.
 • Karbonat ve sirke ile oluşan tıkanıklıkları yok edebilirsiniz.

Ancak kimyasal maddeler, özellikle giderlerin büyük bir oranda hasar almasına yol açar. Özellikle beton borularda zaman içerisinde bu işlemler çökme oluşturabilir. Plastik borularda ise delinme veya çürüme yapabilir. En iyi şekilde kanal tıkanıklığı açma işlemi için firmamız üzerinden bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Firmamız sizler için son teknoloji aletleriyle tıkanıklık açma işlemi yapmaktadır.

Kanal ve Gider Tıkanıklığı Açma Hizmeti Nedir?

Firmamız sizler için kanal, gider, logar, kanalizasyon ve benzeri tesisatın bakım, onarımını yapmaktadır. Biz sizler için özel olarak profesyonel tıkanıklık açma hizmeti vermekteyiz. Bizlere telefon üzerinden veya internet sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Firmamız kamera, robot ve görüntüleme hizmetleri ile sizlere üstün bir tıkanıklık açma hizmeti sağlamaktadır. Ekip arkadaşlarımız tamamen profesyonel bir şekilde çalışmaktadır. Sizler için bulunan bütün teknolojik ürünleri kullanmaktadır. Sizde kırma işlemi olmadan, kolay bir şekilde tesisat hizmeti alabilmek için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Hangi Kanallar Açmaya Uygundur?

Bazı kanal tıkanıklığı açma işlemleri son derece kolaydır. Ancak kanal tıkanıklığı açma işlemleri durumun türlerine göre değişiklik göstermektedir. Firmamız sizler için tıkalı bir vaziyette olan kanalizasyon kanallarını açmaktadır. Tuvalet, banyo gideri gibi yerleri ise sizler için herhangi bir şekle kırma işlemi uygulamadan açıyoruz.

Lavabo, pimaş borular için ise firmamız sizler için özel cihazlarla açmaktadır. Bulaşık makinesi yüzünden oluşan tıkanıkları ise sizler için kısa sürede açmaktayız. Bina ve çevresinde bulunan logarları firmamız sizler için kamera sistemi ile açmaktadır. Ayrıca fosseptik kuyusu tıkanıklıklarını da firmamız sizler için açmaktadır. Bununla beraber banyo gider pimaş yapılarını da sizler için kırmadan, kamera ile veya robot ile özel bir şekilde açıyoruz. Genel olarak kanal tıkanıklığına sebep olan durumlar ise şu şekildedir;

 • Lavabo kanalları genel olarak yemek artıkları, kabuk artıkları, yağlardan veya dökülen katılaşan sıvılar yüzünden tıkanmaktadır.
 • Lavabolar bununla beraber kimyasal maddeler yüzünden tıkanma veya delinme yaşayabilirler.
 • Tuvalet giderleri ise genel olarak katı, sert ve erimeyen cisimler yüzünden tıkanır.
 • Pimaş boruları ve pimaş giderleri ise genel olarak kireç yüzünden tıkanmaktadır bununla beraber uzun süre içerisinde boru içerisinde kalan tortular yüzünden burası tıkanır.
 • Logar tıkanıklıkları ise tuvalete atılan yüksek kütleli cisimler yüzünden tıkanmaktadır.
Tıkalı Kanallar Nasıl Açılmaktadır?

Tıkanan kanalların açılabilmesi için öncelikle kanalın neden tıkandığını bilmeniz gerekir. Özellikle Bununla beraber tıkanma sebebini bulmak bu işlem sırasında son derece önemlidir. Ayrıca tesisat yapısını öğrenmek de yapılan işlemler için son derece önemlidir. Bazı durumlarda, tesisatın yanlış yapılması da kanallarda çökme oluşturmaktadır. Firmamız tüm bu soruları sizler için tek tek tespit ederek kanal tıkanıklığı açma işlemi uygular. Oluşan tıkanıklara göre özel ekipmanlar veya aparatlar kullanılır.

Görüntüleme İşlemi ile Kanal ve Gider Tıkanıklığını Tespit Etmek

Kanal tıkanıklığı açma işleminden önce kamera ile özel bir tespit yapılması gerekir. Gider kanalının ucuna, kameralı bir görüntüleme cihazı gönderilir. Bu cihazlar tamamen bilgisayar destekli özel bir görüntüleme sistemidir. Bu sistem sayesinde, gider içerisinde bulunan bütün nesneler bulunur.

Robot ile Kırmadan Kanal Tıkanıklığı Açma İşlemi

Robot ile kırmadan kanal tıkanıklığı açma işlemi yapmak artık mümkün. Kişilerin gider tıkanıklığını firmamız, robot ile kolay bir şekilde yapmaktadır. Firmamız kırma ve dökme işlemi yapmadan robotlarla hızlı bir şekilde kanal tıkanıklığı açma işlemi yapar. Robot ile firmamız tuvalet kanallarını, lavabo giderlerini ve tıkalı pimaşları kolayca açar.

Boru Tıkanıklığı Nasıl Açılmaktadır?

Bina içerisinde oluşan atık sular, zaman içerisinde tıkanıklık oluşturmaktadır. Bu gibi durumlarda mutlaka rögara bakılmaktadır. Rögar içerisinde bulunan boruların açılmamış olması demek tamamen kalan tıkanıklığına işaret etmektedir. Bu gibi durumlarda mutlaka kanal tıkanıklığı açma veya boru tıkanıklığı açma işlemi uygulanmaktadır.

Rögarın tıkanık olup, olmadığı tamamen kapağını açarak kontrol edilmektedir. Bazı durumlarda rögarlar içerisinde yer alan su geri teper. Rögar içerisinde çek valf bulunur, bu sistem tamamen suyun bina içerisine geri dönmesini engeller. Ancak bu sistem bozulur ise binalar su içerisinde kalır ve su baskını olur.

Özellikle aşırı yağmur yapması durumunda veya kanalın taşması durumunda tepmeler oluşabilir. Bu gibi durumlarda boru tıkanıklığının düzeltilmesi gereklidir. Firmamız sizler için özel kanal tıkanıklığı ve boru tıkanıklığı açma işlemi sunmaktadır. Sizler için lavabo, mutfak ve her türlü gider tıkanıklığını itina ile tamir etmekteyiz. Bu boruları özel sistemimiz ile görüntülemekteyiz. Firmamız sizler için en hızlı şekilde bu problemleri çözerek, sizlerin daha kaliteli bir yaşam sürmesine yardımcı olmaktayız.

Kırmadan Kanal Açma İşlemi Nasıl Yapılmaktadır?

Kanal tıkanıklığı açma işlemi, kırmadan kolay bir şekilde yapılabilir. Son teknoloji aletlerimiz ile firmamız tıkalı olan tuvalet, lavabo ve kanal gibi alanları kolay bir şekilde açmaktadır. Firmamız sizlere robotla ve kamera ile kanal tıkanıklığı açma işlemi uygulamaktadır. Sürekli tıkanan boru veya kanallarınız için firmamız tarafından destek alabilirsiniz. Sürekli olarak kanalizasyon borularının mutlaka kameralı bir sistem ile kontrol edilmesi gerekmektedir. Özellikle sizlerin de sürekli tıkanan borularınızın olması durumunda yenileme, tamir veya tıkanıklık açma işlemleri için bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Kanal tıkanıklığı açma genel olarak su borularında oluşan, çeşitli birçok problemi çözmek için uygulanan bir tekniktir.

Bazı durumlarda sadece daire içerisinde bu tıkanıklık oluşabilir. Bununla beraber bütün apartman veya bina içerisinde de bu problem meydana gelebilir. Bu gibi sorunlar için tamamen kanal tıkanıklığı açma işlemi uygulanmaktadır. Özellikle yağmur sularından kaynaklı oluşan tıkanmalarda, bolca su baskını yaşanmaktadır. Bu durumda herhangi bir şekilde kırma işlemi uygulanmaz. Sadece robot ile kolay bir şekilde gider içerisinde oluşan tıkanıklıklar açılabilir. Bu işlemlerden sonra ise kanal görüntüleme sistemleri açılır ve boru içerisinde oluşan hasarlar incelenerek gerekli tamir veya yenileme işlemleri uygulanır. Kanal ve kanalizasyon tamirlerinde ki en büyük problemlerden biri kanal çökmesidir.

Plastik yapılardan imal edilen kanal sistemleri, oldukça hassastır. Zeminde bir problem olması veya aşırı baskıya uğraması durumunda kanal sistemleri çökebilir. Kanal borularında çökme olması veya aşırı hassas olması durumunda firmamız sizler için kanal hattı yenileme işlemi uygulayabilir.

Kanal Boruları Yıkanır Mı?

Aktif olarak kullanılan yapılarda, kanalizasyon sistemini değiştirmek son derece zordur. Bu hem aşırı bir iş gücü gerektirir hem de yapı sahibi için büyük bir maddi kayba yol açmaktadır. Firmamız, sizler için en uygun temizleme sistemleri yaparak kanalizasyon sistemlerinizi temizlemektedir. Firmamız kazı yapmadan, tamamen kolay bir şekilde robotlar ile tadilat yapmaktadır. Kanalizasyon sistemlerinin tamirinde, doğru bir plan son derece önemlidir. Yanlış veya acele bir şekilde yapılan kanal tıkanıklığı açma işlemleri kişileri uzun vadede maddi ve manevi olarak yıpratır. Sizler için en uygun, güvenilir ve sorunsuz tamir işlemleri sunmaktayız.

Bina veya benzer yapıların kanalizasyon hatlarının temizliğinin mutlaka uzman firmalar tarafından yapılması gerekmektedir. Özellikle mutfak kanallarında ortaya çıkan tıkanıklıkta yıkama işlemi oldukça basit ve gerekli bir çözüm tekniğidir. Firmamız basınçlı su ile kanallarınızı yıkarak, kanal yapınızı ilk günkü haline getirmektedir. Fosseptik kuyuları içinde özel bir kalan tıkanıklığı açma hizmeti sunmaktadır. Özel hortumumuz fosseptik çukurları içerisinde bulunan bütün kirleri temizlemektedir.

Bu sayede kişiler az maliyet ile sorunsuz bir hizmet almaktadır. Sizler için tecrübeli ekip arkadaşlarımızı görevlendirerek, en rahat bir şekilde kanal tıkanıklığınızı açma hizmeti vermekteyiz. Bazı durumlarda herhangi bir şekilde kazı çalışması gerekmez. Ancak tecrübesiz firmalar sıklıkla bina içerisinde ki yapıları kırmaktadır. Kırma işlemleri kişiler için öncesi ve sonrasında son derece maliyetli olabilir. Firmamız tamamen robotlu, kameralı ve suyla kolay bir şekilde kanal tıkanıklığı açma işlemi uygulayarak sizleri büyük maliyetlerden kurtarmaktadır.

Kanal Tıkanıklığı Açarken Su Gönderiminin Önemi;

Kanal tıkanıklığına sebep olan tıkanıklığın, basınçlı su ile geçmesi mümkün ise firmamız sizler için özel bir yıkama işlemi uygulamaktadır. Bolca su gönderilen yer sonrasında pompalamaktadır. Bu sayede kanal içerisi yumuşayarak, kolay bir şekilde açılmaktadır. Sonrasında ise tekrar su gönderimi uygulanarak, kanal içerisi temizlenmektedir.

Kanal tıkanıklığı açma işlemi sırasında mutlaka personellerin eldiven kullanması gerekmektedir. Eldiven giyme işlemi sizleri ve tuvalete yayılan mikropları engelleyecektir. Bununla beraber firmamız özel tabanlı terlikleri de kullanarak sizlere tamamen hijyenik bir ortam sağlamaktadır. Diğer dikkat edilmesi gereken unsurlardan biri ise zemini korumaktır. Tuvalet tıkanıklığı açarken, suyun taşma ihtimaline karşı mutlaka zeminin koruma altına alınması gerekmektedir. Zemin koruması sizlere işlem sonunda büyük bir rahatlık sunacaktır.

Bu tarz işlemler sırasında mutlaka suyun kapatılması gerekmektedir. Eğer su kapatılmaz ise su taşması veya su sızıntısı olması mümkündür. Suyun kapatılması sayesinde olabilecek bütün baskınları kolay bir şekilde engellemiş olacaksınız. Özellikle bu tarz işlemlerde mutlaka havalandırmanın açık olduğu alanlarda yapılması gerekmektedir. Kötü kokuların direkt olarak çıkması veya engellenmesi için mutlaka havalandırmanın açık olması gerekmektedir.

Kanal ve Kanalizasyon Açma İşlemi Nasıl Yapılır?

Firmamız sizler için kanal tıkanıklığı açma, gider açma, kanalizasyon açma, logar açma ve fosseptik kuyusu açma işlemleri sağlamaktadır. Bununla beraber eskiyen kanalizasyon hatlarınızı, bizlerle iletişime geçerek kolay bir şekilde yenileyebilirsiniz. Firmamız sizler için 7/24 sürekli olarak hizmet vermektedir. Firmamız pis su giderlerini açma konusunda uzmandır. Tamamen son teknoloji aletler ile çalışan firmamız sizlere kusursuz hizmet vermek amacıyla çalışmaktadır.

Kanal açma, kanalizasyon açma ve benzeri birçok işlemi yapan firmamız eski moda değil tamamen günümüz teknolojisi ile hizmet vermektedir. Kamera sistemimiz ile herhangi bir şekilde kırma işlemi uygulamayan firmamız, sizlere özel görüntüleme teknikleri ile şeffaf bir hizmet sunmaktadır. Kanal tıkanıklığı açma işlemlerinin muhakkak profesyonel firmalar tarafından yapılması gerekir. Özellikle koku, rutubet veya su taşması gibi problemler olması durumunda direkt olarak firmamızı arayabilirsiniz. Bu tarz tıkanıklıkların çözülmemesi sizlere maddi ve manevi anlamda büyük kayıplar yaşatabilir. Pis su giderlerinin temizlenmemesi, zaman içerisinde ev veya bina içerisinde böceklenmeye neden olabilir.

Pis su borularında veya kanal tıkanıklığı açma işlemlerinde genel olarak boruların kırılmaması gerekmektedir. Özel kameralı sistem ile sorunlar, kırım işlemi gerektirmeden kolay bir şekilde halledilebilir. Günümüzde birçok firma artık, kameralı sisteme geçmiştir. Anca bu tarz kanal temizliği için mutlaka işinde uzman bir firma ile çalışmanız gerekmektedir.

Firmamız kameralı sistem ile direkt olarak tıkanıklığı tespit etmektedir. Bununla beraber bu tamiri ve montajı da uygulamaktadır. Firmamız sizlere kanal tıkanıklığı açma işlemleri için kesin çözümler sunmaktadır. İşinde uzman olan ekibimiz sertifikalı bir şekilde çalışmaktadır. Sizlere pis su boruları temizliğinde ve bütün kanal sistemleri için hizmet veren firmamız 7/24 her daim yanınızda. Sizde kısa sürede, kesin sonuçlar istiyorsanız bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Kanal tıkanıklığı açma işlemlerin rögar büyük bir oynamaktadır. Ev, işyerleri veya yapılarda bulunan bütün su tesisatı, rögara bağlıdır. Atık olan sular tamamen rögara boşalmaktadır. Borular kat aralarından dik bir şekilde inmektedir. Ancak zeminde yatay olarak konumlanmaktadır. Genel olarak yatay borularda, tıkanıklık oluşmaktadır.

Bazı durumlarda dikey borularda da bu sorun görülebilir. Kanal tıkanıklığı açma işlemi sırasında görüntüleme işleminin rolü büyüktür. Görüntüleme sayesinde, ileride oluşabilecek kanal problemleri giderilmektedir. Ayrıca var olan diğer tüm sorunlar bu sistem ile görülmektedir. Ayrıca firmamız pis su borularını, robotlar ile kolay bir şekilde açmaktadır. Kanal tıkanıklığı açma işlemlerinde yapılan yerler ise şu şekildedir;

 • Ana hatlarda bulunan kanalları açma.
 • Otopark giderlerini açma.
 • Yağmur kanallarını açma.
 • Pis su kanallarını açma.
 • Su ızgarası kanallarını açma.

Genel olarak su giderlerinin tıkanması için iki ayrı sebep bulunmaktadır. Bunlar cisme ve kullanıma bağlı tıkanıklık türlerdir. Diğer ise tamamen çevresel tıkanma türleridir.

Kanalizasyon Tıkanıklığı Açma;

Kanalizasyon tıkanıklığı sadece tek bir alan için değil, su kullanılan bütün yapılarda görülebilecek problemlerden biridir. Kanal tıkanıklığı açma işlemleri arasında olan kanalizasyon tıkanıklığı açma işlemi tamamen tecrübe ve uzmanlık isteyen bir iştir. Genel olarak tıkanık olan alandan, atık sular geri gelmektedir. Bu sayede, etrafı su basmaktadır. Çevre kullanılmayacak hale gelirken, kişilerin bu gibi durumlarda mutlaka uzman bir firma tarafından yardım alması gerekmektedir.

Tamamen tesisat işi olan kanalizasyon tıkanıklığı açma işlemi için sizlerde firmamız üzerinden bizlerden profesyonel destek alabilirsiniz. Firmamız kanalizasyon tıkanıklığı açma işlemleri içinde robotlu ve kameralı görüntüleme, tamirat işleri uygulamaktadır. Ekibimiz herhangi bir şekilde kırmadan, en uygun yollu bir halde problemlerinizi çözmek için çalışmaktadır. Kırıma gerek olmaması durumunda, gider borusu içerisine robot gönderilir. Kısa bir süre içerisinde ise tıkalı olan alan açılır. Sonrasında ise firmamız sizler için bütün kanalizasyon hattının görüntülemesini yapmaktadır. Herhangi bir ek bir problem olması durumunda ise firmamız sizlere danışarak kolay bir şekilde kanalizasyon hattında oluşan problemleri çözmektedir.

Kanalizasyon Gider Boruları Tıkanma Yaşar Mı?

Kanalizasyon gider boruları, bina içerisinde en sık tıkanan alanlardan biridir. Özellikle tuvalet içine sert cisimlerin atılması ya da suda erimeyen cisimlerin atılması gider borularında tıkanma oluşturur. Bununla beraber mutfak lavabosu içerisine posa, çay, yağ veya yemek artıklarının konulması da bu tarz gider borusu tıkanıklıklarına neden olabilmektedir. İş yeri gibi alanlarda oluşan tıkanıklıklarda ise genellikle kumaş, pet veya plastik parçalarının atılması kanalizasyon giderlerinde tıkanıklığa sebep olmaktadır.

Zaman içerisinde eski tesisatlar da veya yeni yapılan ama kalitesiz olan tesisatlar da çökme olabilmektedir. Bu gibi durumlarda firmamız sizler için kanal tıkanıklığı açma işlemi uygulayarak sizlere en uygun fiyatlı pratik çözümü sunmaktadır. Kanalizasyon tıkanıklığı kişilerin hayat standartlarını kötü etkileyen faktörlerden biridir. Bununla beraber çevreyi de bu durum olumsuz olarak etkileyebilir.

Kanalizasyon Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Kanalizasyon tıkanıklığı açma genel olarak kanal tıkanıklığı açma işlemi ile aynı şekilde yapılmaktadır. Geçmişte son derece zahmetli olan bu işlem, son yıllarda oldukça pratik bir hale gelmiştir. Günümüzde kanalizasyon tıkanıklığını açmak için robot teknolojisi kullanılır. Firmamız, kişilere kusursuz bir hizmet sağlamak adına son teknoloji ürünlerinden baz alarak sorunsuz bir tamir ve temizleme işlemi yapmaktadır.

Firmamız evinizi herhangi bir şekilde kırmadan, robotla kolay bir şekilde giderler içerisinde olan tıkanıklığı yok etmektedir. Pimaş boru türleri de bu şekilde temizlenmektedir. Genel olarak cisim tespit edilir. Sonrasında ise cismin türüne göre uygun makineler belirlenir. En son çare olarak kırma işlemi veya kanalizasyon hattı yenileme seçeneği devreye girer. Hasarın büyük olmaması durumunda, bu işlem son derece kısa sürmektedir. Boru içerisinde veya kanalizasyon içerisinde yer alan cisim kırılarak yok edilir. Bazı durumlarda ise cisme ezme işlemi uygulanabilir. Sonrasında ise bolca su ile bu yerler yıkanır. Robot ile kanalizasyon, gider borusu veya kanal tıkanıklığı açma işlemini sadece profesyonel firmalar yapabilir.

Lağım Çukuru Temizleme İşlemi Nasıl Yapılmaktadır?

Lağım çukuru genel olarak lağım şebekesinin bulunduğu alanlara denmektedir. Diğer bir ismi fosseptik olan bu çukurlar zaman içerisinde çeşitli sebeplerden taşma yaşayabilir. Tıkanan fosseptik çukurları, tamamen kişilerin sağlığını olumsuz yönde etkileyebilir. Bundan dolayı kişilerin mutlaka uzman bir firma tarafından lağım çukuru açma hizmeti alması gerekmektedir. Lağım çukurlarının düzenli zaman dilimleri içerisinde temizlenmesi gerekmektedir. Yoksa zaman içerisinde çukur etrafında bakteri ve mikroplar oluşabilir. Bununla beraber dolan lağımlar aşırı bir şekilde kötü koku yayabilir.

Sizlerde lavabo, tuvalet, logar, kanalizasyon veya kanal tıkanıklığı açma gibi sorunlar yaşıyorsanız, bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Değerli ziyaretçimiz, bu sayfayı sosyal medya sayfanızda paylaşıp bize katkıda bulunabilirsiniz.

Facebook
Twitter
Pinterest
Linkedin
Livejournal
Reddit
Whatsapp
Tumblr
Stumbleupon
VK
Evernote
Skype
Telegram
Xing
Bookmark
Digg
Line
başlat
support
KapatHızlı Destekbilgiler