İnşaat, Kanalizasyon ve Altyapı Hizmetlerinde 27 Yıldır Sektörün Lider Kuruluşuyuz.
Sesli Görüşme YapTeklif Al
Diğer Bağlantıları Göster

Kanalizasyon Arıza

Kanalizasyon Arıza

Kanalizasyon arıza durumları birçok farklı zaman dilimi içerisinde kişilerin yüz yüze gelebileceği sorunlar arasındadır. Firmamız sizlere bu gibi sorunlarınız için 7/24 hizmet vermektedir. Kanalizasyon arıza tespiti, sorun giderme ve benzeri bütün çalışmaları sizler için yapar. Kanalizasyonların belirli dönemlerde bakımlarının yapılması gerekir. Düzenli olarak temizlenmeyen kanalizasyonlar takınır ve belirli arızalar yaşar. Kanalizasyon arızalarının büyük bir kısmı, atık su borularında ve su boruları dirseklerinde meydana gelir. Bu gibi yerlerde problem olması, suyun daha yavaş bir şekilde aşağıya inmesine sebep olur.

Kanalizasyon içerisinde oluşan tıkanıklık ve belirli sorunlar pis suyun kanalizasyona girmesini engeller. Bundan dolayı pis su, en yakın çıkabileceği alana yönelerek çıkmaktadır. Bu tarz durumlar kişilerin hayatını olumsuz etkiler. Kanalizasyon tıkanmaları kişiler maddi ve manevi olarak etkileyebilir. Bu gibi durumların mutlaka erken bir şekilde tespit edilmesi ve çözülmesi gerekmektedir. Sizde kanalizasyon arıza durumlarında hızlı ve kaliteli bir hizmet almak için firmamız üzerinden destek talep edebilirsiniz.

Kanalizasyon Arızaları Neden Olur?

Kanalizasyon arıza durumları genel olarak altyapı ve sisteminin düzgün çalışmaması sonucunda gerçekleşir. Özellikle bu sorun genel olarak tuvalet tıkanıklığı, boru tıkanıklığı veya gider tıkanıklığı olarak görülür. Bu tarz tıkanıklar kişi sağlığı açısından son derece tehlikelidir. Hem kişilere zarar verir hem de çevreye zarar verilir. Tecrübeli ekibimiz, siz ve çevre sağlığını düşünerek sizlere uygun fiyatlarda kanalizasyon çözüm önerileri sunmaktadır.

Kanalizasyon Tıkanıklık Açma Nedir?

Kanalizasyon arıza durumlarında biri olan tıkanıklık özellikle birçok farklı alanda görülebilir. Tıkanıklık görülebilecek yerler ise şu şekildedir;

 • Tuvalet Tıkanıklığı
 • Boru Tıkanıklığı
 • Gider Tıkanıklığı

Bu tarz durumlarda firmamız sizler için özel kanal açma işleri yapmaktadır. Ayrıca belirli tadilatlar ile bu sorunlar kolay bir şekilde giderilebilir. Sizlerde güvenilir bir hizmet almak için firmamız üzerinden bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Kanalizasyon Tıkanıklığı Açma Nasıl Yapılır?

Kanalizasyon arıza durumları arasında olan tıkanıklık kişilerin hayatını büyük bir oranda olumsuz etkiler. Kanalizasyon kapağı bu gibi durumlarda çevreye ve kişilere zarar verilmeden açılmalıdır. Bunun içinde içerisinde bulunan metan gazı oluşumuna karşı önceden havalandırma işlemi uygulanır. Özellikle kanal tıkanıklığı için yapılacak olan işlemlerde genellikle, dışarıdan müdahale durumları tercih edilir.

Kanal problemi çözdükten sonra ise, büyük bir miktarda su akıtılarak borular içerisinde olan tıkanıklıkların giderilmesi sağlar. Son olarak ise tıkanıklık oluşan delikler tek tek kapatılır. Kanalizasyon arıza durumlarında mutlaka tıkanıklık açıldıktan sonra dezenfeksiyon işlemi uygulanır ve atıklar şehir dışında özel alanlara bırakılır.

Kanal Temizleme İşlemi Nedir?

Kanalizasyon arıza durumlarında uygulanacak bir diğer işlemlerden biri de kanal temizleme işleridir. Özellikle borulardan dolayı tıkanma olması durumunda bu işlem uygulanır. Firmamız sizler için bu hizmeti son derece güvenilir, kaliteli ve hızlı bir şekilde yapmaktadır.

Kanalizasyon kontrolü yapılarak içerisindeki atıklar tespit edilir. Daha sonrasında ise bu atıklar tamamen yönetmeliğe ve kanunlara uygun bir şekilde farklı alanlara götürülür. Uzman ekip arkadaşlarımız sizler için özel aletleriyle beraber kanalizasyon temizleme ve açma işlemi yapmaktadır.

Kanalizasyon Açma İşlemi Neden Önemlidir?

Şehirler içerisinde yer alan lağımlardan, atık suları toplayarak şehir dışına çıkaran bütün yeraltı hattına kanalizasyon denilir. Kanalizasyon alanları son derece büyük ve geniş çaplı bir yerdir. Bununla beraber yağmur suları da kanalizasyon içerisinde toplanır. Bazı kanalizasyon yapıları içerisinde yağmur sularının gittiği yer ayrıdır.

Aşırı şiddetli yağmurlarda ise kanalizasyon tıkanabilir ve bununla beraber dışarıya doğru taşabilir. Bu gibi durumlar özellikle en büyük kanalizasyon arıza durumları içerisindedir.

Kanalizasyon sistemleri özellikle büyük şehirler için son derece önemli bir rol oynar. Lağımın evden uzağa gitmesi kişilerin sağlıkları ve yaşam standartları için son derece önemlidir.

Özellikle sağlık teşkilatları bu durumlara daha çok dikkat etmektedir. Bina tesisatı içerisinde birçok farklı kanalizasyon yardımcı bulunmaktadır. Bunlar kanallar, pompa yerleri, tasfiye tesis, tahliye ağzı gibi alanlardır. Bu gibi yerlerin tıkanması veya arıza yaşaması sonucunda kişiler son derece büyük bir kanalizasyon arıza durumu ile baş başa kalmaktadır.

Sizlerde kanalizasyon kontrolü, temizliği ve benzeri işler için firmamızı arayarak uygun fiyatlı, güvenilir hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Kanalizasyon Arıza Durumlarında Neresi Aranmalıdır?

Kanalizasyon arıza veya tuvalet tıkanıklığı gibi durumlarda firmamızı arayarak 7/24 güvenilir hizmet alabilirsiniz. Özellikle firmamız son teknoloji özel aletleri ile beraber problemlerinizi hızlı bir şekilde çözmektedir. Uzman ekip arkadaşlarımız durum tespiti yaparak, sizler için en ekonomik ve güvenilir çözüm yollarını sunmaktadır.

Kanalizasyon Tıkanıklığında Ne Yapılmalı?

Kanalizasyon tıkanması, en çok bilinen kanalizasyon arıza durumları arasındadır. Bu tıkanıklıklar evlerde, sitelerde, dairelerde, depolarda, sığınaklarda, bodrumlarda, kömürlükte ve işyeri gibi birçok farklı alanda görülebilir. Özellikle üst katlarda oluşan tıkanıklar, alt katları etkileyerek diğer bireylerin hayatlarını olumsuz yönde etkileyebilir.

Bununla beraber tıkanıklık olan yerden uzak, en yakın açıklıktan taşkınlık gözükebilir. Kanalizasyon arıza durumlarında müdahale edilmemesi durumunda kişiler can veya mal kaybı yaşayabilir. Özellikle müdahale edilmeyen kanalizasyon arıza durumlarında sıklıkla elektrik çarpması görülmektedir.

Akan su bir süre sonra elektrik tesisatına doğru gitmektedir ve bu durum yangın gibi sorunlara yol açmaktadır. Bununla beraber kanalizasyon tıkanıklığına müdahale edilmediğinde yaşayabileceğiniz diğer durumlar ise şu şekildedir;

 • Zemin şişer özellikle parke, ahşap veya laminat zeminler kendini atar.
 • Alçı ve boyalar zarar görebilir.
 • Ev içerisinde yangın çıkabilir veya eşyalarınız büyük bir oranda atık suya maruz kalabilir.

Bu gibi durumlarla karşılaşmamak için kişilerin mutlaka profesyonel olarak destek alması gerekmektedir. Firmamız son teknolojik aletleriyle sizlere 7/24 destek vermektedir. Bununla beraber güvenilir, hızlı ve uygun fiyatlı destek almak için bizlerle her daim iletişime geçebilirsiniz.

Kanalizasyon Arıza Hizmetleri Nelerdir?

Kanalizasyon arıza hizmetleri içerisinde çeşitli birçok farklı hizmet bulunur. Kanalizasyon bağlantısı bina ile birlikte yapılır. Ancak site kanalizasyonları daha farklı bir şekilde bağlanmaktadır. Bina kanalizasyon hattınızda, kanalizasyon arıza durumu oluşması halinde bizlerle iletişime geçerek kanalizasyon hattı yenileme işlemi talebinde bulunabilirsiniz.

Firmamız sizler için bina içi kanalizasyon tesisatı ve bina dışı kanalizasyon tesisatı yapmaktadır. Ayrıca site kanalizasyon hattı bağlantısı da yapılmaktadır. Firmamızın kanalizasyon arıza hizmetleri şu şekildedir;

 • Logar Bağlantısı,
 • Logar Tamiri,
 • Logar Bacası,
 • Logar Kuyusu,
 • Logar Kapağı,
 • Logar Bağlantı Tamiri,
 • Foseptik Bağlantısı,
 • Lağım Gideri Bağlantısı.

Firmamız bütün kanalizasyon arıza işlemlerinizi üstün tecrübesi ile hızlı ve güvenilir bir şekilde 7/24 yapar. Sizde güvenilir, uzman ve ekonomik fiyatlı bir hizmet almak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Kanalizasyon arıza durumu son derece dikkat edilmesi gereken bir konudur. Özellikle kanalizasyon arıza tamir işlemlerinin mutlaka uzman kişiler tarafından yapılması gerekmektedir. Kişiler olumsuz bir durumla karşı karşıya kalmamak için mutlaka uzman bir firma ile çalışması gerekir.

Kanalizasyon Arızası ve Tıkanıklığında Ne Yapılır?

Kanalizasyon arıza ve tıkanıklık durumlarında genel olarak kişilerin güvenilir bir firma tarafından destek alması gerekir. Firmamız sizlere bu tarz durumlar için 7/24 destek sağlar. Özellikle kanalizasyon arıza durumlarının her biri farklı sebeplerden gerçekleşebilir.

Bunun için işini iyi bilen bir firma tarafından destek almaktanız gerekmektedir. Bu durumlar arasında en bilinenlerden biri tuvalet tıkanıklığıdır. Alaturka tuvalet tıkanıklığı özellikle kişilerin hayatını son derece olumsuz etkileyebilecek durumlar arasında girmektedir.

Klozet Tıkanıklığı Nedir?

Klozet tıkanıklığı birçok farklı sebepten oluşur. En sık görülen kanalizasyon arıza durumları arasındadır. Klozet tıkanıklığı eve olumsuz yönde etki edebilir. Bunlar tuvaletin kullanım dışı kalması veya bina içerisinde su basması gibi durumlar olabilir.

Lavabo Gideri Tıkanıklığı Nedir?

Lavabo gideri tıkanıklığı tuvalet, klozet ve benzeri bütün durumlar için kullanılan genel kanalizasyon arıza isimleri arasındadır. Özellikle birçok farklı alanda olabilecek olan bu tıkanıklığın mutlaka kısa bir süre içerisinde çözülmesi gerekir. Sizde lavabo gider tıkanıklığı için, uzman olan firmamız tarafından lavabo arıza yardımı talep edebilirsiniz.

Banyo Gideri Tıkanıklığı Nedir?

Banyo gideri tıkanıklığı özellikle banyoda suyun gitmemesi durumunda söylenen arıza ismidir. Bu gibi durum özellikle fayansların şişmesine, evde su baskınlarına veya binalarda boru tıkanıklığına yol açabilmektedir. Sizde banyo gideri tıkanıklığı durumunda, firmamız üzerinden güvenilir ve profesyonel hizmet talebinde bulunabilirsiniz.

Mutfak Gideri Tıkanıklığı Nedir?

Mutfak gideri tıkanıklığı özellikle evlerde, kişilerin yaşamını son derece olumsuz etkileyen, kanalizasyon problemleri arasındadır. Bu durum genel olarak evye ile kat borusu arasında meydana gelir.. Tıkanıklığın sıklıkla görüldüğü yer ise pimaş borusu içerisinde olan tıkanıklık durumudur.

Pimaş Tıkanıklığı Nedir?

Pimaş tıkanıklığı en bilinen, kanalizasyon arıza çeşitleri arasındadır. Tuvalet içerisinden başlayarak, binanın ön bölümünde yer alan logara kadar bu tıkanıklık devam eder. Logar kısmına kadar kullanılan plastik borular içerisinde bu tıkanıklık oluşur.

Bu tıkanıklık kat boruları içerisinde, bina zemininde, boru eklemlerinde veya boru bağlantıları içerisinde meydana gelebilir. Eğer tıkanıklık logar borularına kadar devam ederse, bu tıkanıklığa logar tıkanıklığı denilmektedir.

Logar tıkanıklığı bina zemininden başlayarak, logara kadar ve sonrasında ise şehir borularına kadar devam edebilir. Kişiler kanalizasyon arıza durumları için firmamızı arayarak hızlı, güvenilir, profesyonel ve uygun fiyatlı hizmetler alabilirler.

Pimaş Tıkanıklığı Nedir?

Kanalizasyon arıza durumu sadece tuvalet tıkanıklığında olmaz. Tuvalet taşının tamamen su içerisinde kalması veya atık suyun klozetten çıkması da kanalizasyon arıza durumu içerisindedir.

Tuvaletin tıkanması ve tuvalet zemininin su içerisinde kalmaz kendiliğinden gelişen bir tıkanma sorunudur. Bu genel olarak bir cismin veya bir atığın boruları tıkanması sonucunda oluşmaktadır. Klozet içerisinden fazla atık su çıkması durumu ise tamamen tesisat kaynaklı oluşan klozet arıza durumu içerisindedir. Bu durumlar kronik olarak görülebilir.

Kanalizasyon Arızası Nasıl Anlaşılır, Belirtileri Nelerdir?

Kanalizasyon arıza problemleri ani bir şekilde oluşmaktadır. Kişiler, bu durumu daha önce anlayamazlar. Tamamen spontane olan bu durumu oluşturan birçok faktör bulunabilir. Kanalizasyon arızası oluşma sebepleri ve belirtileri şu şekildedir;

 • Atık su borusu içerisinde tarak düşmesi veya benzeri büyük bir cisim kaçması.
 • Atık su borusu içerisinde aşırı derecede peçete sıkışması veya mendil kaçması.
 • Sert ve erimeyen cisimlerin atık su borusuna girmesi.
 • Tuvalet taşında su oluşması veya klozetten yukarı atık suyun aşırı bir şekilde gelmesi.

Bu gibi durumlarda firmamız sizlere tamamen uygun ve pratik çözümler sunabilir. Aniden gelişen kanalizasyon arıza durumlarında robot veya farklı teknolojik yöntemlerle kolay bir şekilde tıkanıklık açılır. Bununla beraber firmamız güvenilir bir şekilde bu işlemi yapmaktadır, açıldıktan sonra kişiler herhangi bir şekilde tıkanıklık yaşamaz. Bu tarz oluşan tıkanıklıkların maliyeti son derece uygundur. Kişiler firmamızı arayarak, tuvalet tıkanıkları için uygun fiyatlı destekleri talep edebilirler.

Kronik Kanalizasyon Arızası Belirtileri Nelerdir, Neden Kaynaklanır?

Kronik kanalizasyon arıza durumu, zaman içerisinde meydana gelmektedir. Kanalizasyon arızasının kronik olmasını birçok sebebi vardır. Bu durumlar içerisinde en bilineni, kanalizasyon borularının yanlış döşenmesi veya meyilsiz bir şekilde döşenmesidir.

Kanalizasyon arızası

Diğer sebeplerden biri ise borunun cinsinden meydana gelebilir. Borunun düzgün döşenmemesi sızıntıya ve su kaçaklarına neden olabilir.

Zamanla su kaçağı borularda çökme oluşturabilir. Bu yüzden de atıklar zaman içerisinde çökme olan yerde birikerek, tamamen boruyu kapatır. Kanalizasyon arıza durumları uzun süre boyunca fark edilmeyebilir.

Belirli bir süre boyunca kanalizasyon işlevini yapıyor görülebilir. Bununla beraber hiçbir şekilde işlevini yerine getirmeden bozulabilir. Bu süre içerisinde şehir kanalizasyon sistemine su gidebilir veya gidemeyebilir. Bununla beraber binaların bodrumuna bu su dolabilir ve kişilerin hayatlarını olumsuz yönde etkileyebilir.

Kameralı Kanal Açma Nedir?

Kameralı kanal açma son dönemde, kanalizasyon arıza durumlarında en çok tercih edilen yöntemler arasındadır. Özellikle kanalizasyon arıza durumlarında, kişilerin yaşam kalitesi oldukça geçmektedir. Kullanılan bir ev içerisinde bu tarz bir durum olması kişileri maddi ve manevi olarak yorabilir.

Döşenmiş evler içerisinde kanalizasyon açma işlemi son derece zordur. Bundan dolayı kişilerin evlerini kırmadan, kanalizasyon arıza durumunu gidermek için kameralı kanal açma tercih edilmektedir. Genel olarak kanalizasyon problemlerinde evin tabanı kazılmaktadır, fayanslar kırılmaktadır ve parkeler sökülmektedir. Ancak kameralı kanal açma sayesinde eve zarar verilmeden kolay bir şekilde kanalizasyon açma işlemi uygulanabilmektedir.

Kameralı Kanalizasyon Açma İşlemi Faydaları Nelerdir?

Kameralı kanalizasyon açma işlemi özellikle kanalizasyon borularının çökmesi durumunda tercih edilebilecek en iyi yöntemler arasındadır.

Kanalizasyon arıza çeşitleri içerisinde en tehlikeli olan boruların çökmesi özellikle kişileri son derece yoran durumlar arasındadır. Boruların çökmesi durumunda, gider herhangi bir şekilde çalışmaz. Bu gibi durumlarda uzman ekip arkadaşlarımız evinize gelerek yer tespiti ve yöntem tespiti yapmaktadır.

Boruların çökmesi durumunda genel olarak parkeler, fayanslar ve çevresinde ki birçok farklı zemin kırılmaktadır. Bundan dolayı kişilerin eşyaları zarar görmekte ve evleri büyük bir hasar almaktadır. Ancak bu durumlar için birçok farklı alternatif çözüm bulunmaktadır.

Firmamız sizler için en uygun ve pratik yöntemi çözerek, sizlerin huzurunu güvence altına almaktadır. Ekibimiz sizlerin en rahat edebileceği, çözüm yöntemini belirler. Sizlerde bizimle iletişim sağlayarak uygun fiyatlı çözüm yolları bulabilirsiniz.

Kanal Çökmesi Sebepleri Nelerdir?

Kanal çökmesi bilinen kanalizasyon arıza çeşitleri arasındadır. Özellikle bu durum, tesisat işçiliğinin yanlış yapılması sonucunda meydana gelmektedir. Boru cinsi, borunun durumu ve eğiminin döşeme sırasında iyi bir şekilde ayarlanması gerekmektedir. İlk yapılan tesisat sırasında, işlemin yanlış yapılması kişileri maddi ve manevi olarak etkilenmektedir. Genel olarak bu durumlar sıklıkla yeni binalarda görülmektedir. Eski binalarda ise sıklıkla artık kullanılamayacak duruma gelen borularda görülmektedir. Kullanım süresi dolan borularda çökme, kırılma veya çalışma bozukluğu görülmektedir. Bu gibi durumlar için sizde firmamız ile iletişime geçerek kesin çözümler alabilirsiniz.

Kanal Çökmesindeki Etken Faktörler Nelerdir?

Kanal çökmesindeki en büyük etkenlerden biri eklem yerinin fazla olmasıdır. Boruların eklemlerinin fazla olması genel olarak eski binalarda görülür. Özellikle beton borularda eklem yerlerinin aşırı sayıda olması genel olarak olumsuz bir etkendir. Bu gibi durumlarda borular sağlam bile olsa su kaçırma olasılığı bulunmaktadır. Boruların eklem yerlerinden su kaçması ise çok büyük bir kanalizasyon arıza durumuna yol açmaktadır.

Sular borunun altına geçerek, toprağı yumuşatır. Sonrasında ise boru belirli bir süre sonra aşağı doğru inerek çökmektedir. Genel olarak çökme sonrasında, su çatlağı daha çok büyür ve daha çok su kaçırması oluşur. Bu şekilde diğer bütün etkenler birleşerek kanalizasyon arıza durumuna sebep olur. Özellikle bu tarz durumlar boruların aşırı gevşemesine veya daralmasına neden olabilir.

Kanal Çökmesinde Tıkanıklık Neden Olmaktadır?

Kanal çökmesi gibi bir kanalizasyon arıza durumunda, kanalı en çok etkileyen durumlardan biri atıktır. Özellikle tuvalete atılan mendil, peçete, kağıt havlu, karton ve benzeri malzemeler borularda ki çatlaklara girmektedir. Özellikle daralma olan yerlerde büyük tıkanıklara neden olmaktadır. Bu tıkanmalar belirli bir süre dayanabilir. Ancak logar kısmını da etkilemesi durumunda, binanın alt yapısını tamamen su altında bırakabilir.

İleri Derece Kanal Çökmesi Nasıl Tamir Edilir?

Tamamen sızıntı oluşması durumunda, bu tıkanıklıklar alet ile çözülmez. Kanalizasyon arıza durumun birçok sebebi olmaktadır ve tüm bunlara göre ayrı bir çözüm yöntemi bulunmaktadır. Ancak aşırı derece bir tıkanma ve çökme olması durumunda kanalizasyon arıza durumunun kökten çözülmesi gerekmektedir. Bu tip bir arıza içerisinde mutlaka beton borudaki tıkanma göze alınmaktadır.

Beton borudaki tıkanma düzelmez ise arıza herhangi bir şekilde giderilmez ve bir süre sonra tekrar devam eder. Bunun için bütün beton boruları iptal ederek, değiştirilmesidir. Bu boruların değişmemesi su tesisatının diğer noktalarına da etki ederek, sizlere daha büyük masraf olarak geri dönebilir.

Kanalizasyon Giderini Doğru Yaptırmak Neden Önemlidir?

Doğru bir kanalizasyon gideri yaptırmak, ileriki dönemde oluşabilecek kanalizasyon arıza problemlerini önlemektedir. Özellikle iyi bir kanalizasyon gideri yaptırmak, ileride oluşan sorunların daha kolay bir şekilde çözülmesine yardımcı olmaktadır. Kanalizasyon giderleri binaların en alt bölümüne yaptırılmaktadır.

Kanalizasyon giderlerinde arıza olması, bütün binaya zarar vermektedir. Bununla beraber kanalizasyon giderlerinde arıza olması kişilerin sağlığı açısından son derece kötüdür. Özellikle mutlaka eski olan kanalizasyon giderlerinin değişmesi gerekmektedir. Sizlerde uygun fiyatlı kanalizasyon gideri değişimi için firmamız üzerinden destek alabilirsiniz.

Sitelerde Kanalizasyon Gideri Değişimi Nasıl Yapılmalı?

Sitelerde kanalizasyon gideri değişimi için çok iyi ve kaliteli bir plan yapılması gerekmektedir. Özellikle eski sitelerde bu planların son derece dikkatli olarak hazırlanması gerekmektedir. Sizlerde siteleriniz de ki kanalizasyon arıza problemlerini gidermek ve yeni bir alt yapı tesisatı yaptırmak için firmamızla iletişime geçebilir kaliteli ve uygun fiyatlı hizmetlerin tadını çıkarabilirsiniz. Sitelerde yapılacak olan kanalizasyon altyapısı için öncellikle binanı yaşı, yapısı, durumu ve tesisata kullanılacak olan malzemeler göz önüne alınmalıdır.

Kanalizasyonun hangi bölümünün tıkandığını iyi tespit edilir. Bu aşamadan sonra ise yarım veya tam tesisat yapılıp yapılmayacağına karar verilmelidir. Özellikle yirmi beş yaşından büyük olan binalar için tamamen tesisatın değişmesi daha doğru olacaktır. Çünkü bu süre içerisinde tam olarak tesisatın ne kadar yıprandığını tespit etmek son derece zordur. Sürekli arıza olmaması adına sizde firmamızdan kalıcı çözümler için destek talep edebilirsiniz.

Kanalizasyon Gideri Değişimi ve Tesisatı Nasıl Yapılmaktadır?

Kanalizasyon arıza durumlarında, bazen komple tesisat değiştirilir. Özellikle site gibi alanlarda komple tesisat değişimi daha doğrudur. Uzman ekibimiz siteniz için en doğru yöntemi belirleyerek sizlere uygun fiyatlı, pratik ve güvenilir tesisat hizmeti sağlar. Bu yöntem sayesinde sizlerde tekrarlayan kanalizasyon arıza problemlerinden kurtulabilirsiniz. Genel olarak site alt yapı kanalizasyon arıza tesisatları için yatay tünel yöntemi tercih edilmektedir. Kapalı bir şekilde yapılan bu sistem, özellikle sitenin gerekli olan bütün alt yapısına yapma konusunda kişilere büyük bir oranda destek sağlamaktadır.

Kanalizasyon Gideri Borularının Derinlikleri ve Özellikleri Nasıl Olmalıdır?

Özellikle site kanalizasyon arıza durumlarında, bur derinlikleri üç metreden daha fazla tercih edilmektedir. Borunun derin olması, toplam giderin daha rahat bir şekilde gitmesine yardımcı olmaktadır. Ayrıca en alt dairelerde oluşabilecek olan sorunları engellemektedir. Alt kattaki tesisatın sorunsuz olması için rahatlıkla bu yöntem tercih edebilir.

Derin bölgeden geçecek olan borular için zeminin iyi bir şekilde kazılması gerekmektedir. Bu gibi durumlarda genel olarak yatay tünel tercih edilmektedir. Sizde profesyonel bir kanalizasyon gideri hizmeti için firmamız tercih edebilirsiniz.

Neden Kapalı Yatay Tünel İşlemi Tercih Edilmeli?

Özellikle site çevresini iş makinesi girmesi, sitenin yapısını bozmaktadır. Bundan dolayı bu gibi makinelerin etrafta bulunması site için son derece maliyetli olabilir. Ayrıca iş makinaları çevreye zarar vermektedir. Bundan dolayı, mümkün olan durumlarda kanalizasyon arıza durumları için kapalı yatay tünel işlemi tercih edilmektedir. Yatay tünel tekniğinin tercih edilmesindeki diğer sebepler ise şu şekildedir;

 • Evlerin ve ev dış yapılarının zar görmemesi.
 • Peyzaj ve dış cephe malzemelerinin zarar görmemesi.
 • Havuzların zarar görmemesi için.
 • Müştemilatların zarar görmemesi için.

Bazı durumlarda tesisatın geçtiği hat üzerine yapılar yapılmaktadır. Bu gibi durumlarda yapılan yapıların yıkılmaması adına yatay tünel tekniği tercih edilmektedir.

Pis Su Atık Tesisatının Önemi Nedir?

Kanalizasyon arıza durumlarında, özellikle pis su atık tesisatı kontrol edilmektedir. Firmamız sizler için kanalizasyon gideri bağlantısı, kanalizasyon gideri yenileme, kanalizasyon gideri onarımı, tamiri ve benzeri birçok hizmeti uygun fiyatlı bir şekilde sunmaktadır. Pis su atık tesisatı ise özellikle kanalizasyon arızalarında tercih edilen yöntemlerden biridir. Kanalizasyon gideri bağlama ve onarma son derece dikkatli yapılması gereken işlerden biridir. Bu işin uzman bir ekip tarafından planlanması ve yapılması gerekmektedir.

Firmamız sizlere eviniz, siteniz veya binalarınız için en uygun yöntemleri ve fiyat seçeneklerini sunmaktadır. Hele ki kanalizasyon tıkandığında, taşma veya çökme yaptığında firmamızı arayarak en uygun yöntemle kolay bir şekilde bu problemden kurtulabilirsiniz. Kanalizasyon arıza durumları özellikle kişilerin sağlığını, yaşamını ve yaşam kalitesini olumsuz etkileyen durumlardan biridir. Uzman ekibimiz yerinde tespit için gelerek, sizler için en iyi tesisat ve tamir yöntemini sunmaktadır. Özellikle çalışmanın yapılacak olan alanın konumu son derece önemlidir. Bu yüzden kanalizasyon hattını yenilemek son derece zor bir iştir.

Kanalizasyon hattının eğimsiz bir şekilde yapılması zaman içerisinde çökmeye, akıntıya ve tıkanıklığa sebep olmaktadır. Bu tarz durumlarda bütün tesisatın değişmesi gerekir. Tesisatının değişmemesi durumunda, sürekli olarak bu sıkıntılar devam edebilir. Eğer bodrumdan veya zeminden geçme yeri var ise genel olarak tünel yapma durumu tercih edilmektedir. Bu tarz durumlarda özellikle makineler tercih edilmez. Kurulu olan tesisatlarda makina kullanımı çevreye zarar verebilir.

Eğimin maksimum düzeye gelmesi, bağlantı noktasının iyileştirilmesi sorunu kökten çözebilir. Sizlerde maksimum kalite ve uygun fiyatlar için, bizimle iletişime geçerek kaliteli bir hizmet alabilirsiniz. Firmamız 7/24 bütün kanalizasyon arıza sorunlarınız için sizlere destek sağlamaktadır. Tesisat yapımı, değişimi, onarımı ve benzeri birçok farklı konu hakkında sizlere destek vermekteyiz. Uzman ekibimiz, bütün teknolojik ürünlerden fayda sağlayarak, sizlere en üstün hizmeti vermeyi amaçlamaktayız.

Değerli ziyaretçimiz, bu sayfayı sosyal medya sayfanızda paylaşıp bize katkıda bulunabilirsiniz.

Facebook
Twitter
Pinterest
Linkedin
Livejournal
Reddit
Whatsapp
Tumblr
Stumbleupon
VK
Evernote
Skype
Telegram
Xing
Bookmark
Digg
Line
başlat
support
KapatHızlı Destekbilgiler