İnşaat, Kanalizasyon ve Altyapı Hizmetlerinde 27 Yıldır Sektörün Lider Kuruluşuyuz.
Sesli Görüşme YapTeklif Al
  1. Ana Sayfa
  2. Kanalizasyon Hattı Yenileme
Diğer Bağlantıları Göster

Kanalizasyon Hattı Yenileme

Kanalizasyon Hattı Yenileme

Kanalizasyon sisteminin çökmesi veya eskimesi kanalizasyon hattının yenilenmesine yol açmaktadır. Özellikle eski binalarda sıklıkla tercih edilen kanalizasyon onarım yöntemlerinden biri, kanalizasyon hattı yenileme işlemidir.

Kanalizasyon Hattı Yenileme Nedir?

Kanalizasyon hattı yenileme ve altyapı tamiratı işleminin mutlaka uzman bir firma tarafından yapılması gerekmektedir. Kanalizasyon hattının yanlış yapılması durumunda, mutlaka hızlı bir şekilde bu hattın düzeltilmesi gerekmektedir. Bununla beraber yaşı geçmiş binalarda, genel olarak kanalizasyon problemleri oluşmaktadır. Bunun için siz değerli müşterilerimiz, kanalizasyon hattı yenileme talebinde bulunarak bu sorunu çözebilirler.

Kanalizasyon arızalarında ilk olarak su akıntısı görülmektedir. Su akıntısının artması durumunda bina içerisinde rutubet oluşmaktadır. Zaman içerisinde suyun artmasıyla demirlerde oksitlenme oluşmaktadır ve binanın birçok farklı yapısı hasar almaktadır.

Kanalizasyon Hattı Yenileme Neden Tercih Edilmelidir?

Kanalizasyon hattında problem olması durumunda acil olarak arızanın giderilmesi gerekmektedir. Kanalizasyon hattı yenileme işlemi ile beraber altyapı problemlerini profesyonel bir ekip ile rahat bir şekilde çözebilirsiniz. Kanalizasyon hattı yenileme konusunda uzman olan firmamız, sizler için kusursuz bir hizmet vermektedir. Bu yenileme işlemi sırasında, mutlaka yapılacak olan şebekenin kanunen uygun bir şekilde yapılması gerekmektedir. Yönetmelik dışında yapılan kanalizasyon şebekeleri, kişileri maddi ve manevi anlamda zedeleyebilir.

Kanalizasyon Hattı Yenilerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kanalizasyon hattı yenileme işlemi sırasında ilk dikkat edilmesi gereken konulardan biri boru eğimidir. Özellikle tuvalet borularının, kanalizasyona doğru eğimi son derece önemlidir. Atık su borularının gittiği yere kadar özel bir eğim verilmesi gerekmektedir. Genellikle inşaat işi sırasında yapılan en büyük yanlışlardan biri, eğimsiz boru yapımıdır. İleride oluşan bütün tesisat problemleri, yanlış eğimli borular yüzünden kaynaklanmaktadır.

Herhangi bir şekilde işlemler sırasında ve sonrasında bir problem yaşamadan güvenle konutlarınız da oturabilirsiniz. Ekibimiz, kanalizasyon hattı yenileme işlemi sırasında, binanın alt katını baz alarak yenileme işlemine başlar. Şebekenin alt seviyesinde bulunan tuvalet yerleri için uygun eğimi uygulayarak, sizlere kalıcı çözüm sunar. Bazı durumlarda eğim dışında da problemler oluşabilir. Bunun için farklı çözüm yolları bulunarak, sizlere en kaliteli ve doğru hizmet verilir.

Kanalizasyon Hattı Yenileme İşlemlerinde Uygulanan Yöntemler Nelerdir?

Kanalizasyon hattı yenileme işlemlerinde birçok farklı yöntem uygulanmaktadır. Bunlardan biri ise bodrum katında yapılan işlemlerdir. Bu yöntem içerisinde bodrum ve zemin katın atık su giderleri onarılarak ayrı bir alana yapılmaktadır. Bu işlem yapılırken binanın kenar bölümünde yer alan logar yeniden yapılır veya ek olarak ilave edilir. Logarın içerisinde su seviyesine ayarlı, özel motopomp konulur. Bu işlem sayesinde atık su, herhangi bir şekilde yükselmez. Sabit bir şekilde durur.

Tünel Kazarak Kanalizasyon Hattı Yenileme İşlemi

Uygulanan ve en yaygın olarak bilinen kanalizasyon hattı yenileme işlemlerinden biri yerin altından tünel kazmaktadır. Genel olarak bodrum veya zemin kat baz alınarak tünel kazılmaktadır. Bu işlem sırasında tünel kazılır, sonrasında ise yerin altında eğimli bir şekilde kanalizasyon alanına kadar tesisat döşenir. Firmamız sizler için en uygun fiyatlı kanalizasyon hattı yenileme işlemleri yapmaktadır. Kullandığımız borular, tamamen a sınıf kalitededir.

Binanın ihtiyacı olan boru derinliği tespit edilerek, özel borular döşenir. Boruların alt ve yan bölümlerine ise ince kum takviyesi yaparak borular daha sağlam durması sağlanır. İnce kum işlemi boruları sert nesnelerden korur. Kumlama işleminden sonra ise firmamız, toprakla doldurma işlemi uygular. Bunun sebebi ise boruların arasında oluşan açıklığı kapatmak ve boruların çökmesini engellemektir.

Kanalizasyon Hattı Yenileme İşleminde Boru Döşeme Nasıl Yapılır?

Boru döşeme işleminden önce kanalizasyon hattı yenileme ve kumlama işlemi yapılmaktadır. Boruların döşenme sırasında ise yatay bir şekilde borular desteklenir. Yay dirsek veya açık dirsek ile borular daha sağlam hale getirilir. Genel olarak kısa borular tercih edilir. Zemin kata yapılan boruların, bina dışına kolay bir şekilde çıkması gerekmektedir. Özellikle kanalizasyon hattı yenileme işleminde borunun, kısa yoldan çıkması büyük bir önem taşımaktadır. Bundan dolayı büyük boylu borular, çıkış işlemi için sıklıkla tercih edilir. PVC yapılır borular, eklenirken mutlaka boru ucuna uygun conta eklenmesi yapılır.

Kanalizasyon sisteminin, çıkış uç malzemelerinin son derece kaliteli olması ve iyi bir şekilde yerleştirilmesi gerekmektedir. Eğer montaj sırasında, kurallı ve düzenli yerleşim olmazsa boru hattında sorun çıkabilir. Montaj sırasında yerleştirilen diğer ürünler arasında ise klozet ve duş alanları vardır. Malzemelerin kaliteli ve sırayla yerleşmemesi durumunda bu alanlar zarar görebilir. Özellikle sifon ağızları geçici olarak kapatılarak, çevre koruma altına alınır.

Kanalizasyon Hattı Yenileme İşlemi Sırasında Firmamız Nelere Dikkat Eder?

Kanalizasyon hattı yenileme ve altyapı işlerini gerçekleştiren firmamız sizler için detaylı bir plan hesaplamaktadır. Kesinlikle kişi ve çevre sağlığını olumsuz yönde etkilemeyecek ürünler tercih edilmektedir. Yapılan işlemler sırasında ev veya yapı içerisine koku, gaz, böcek ve benzeri atık suların gelmesi önlenir. Firmamız yapım aşaması sırasında son derece dayanıklı ve kaliteli borular kullanarak uzun ömürlü bir rahatlık yaşamanıza yardımcı olur.

Kanalizasyon hattı yenileme işlemlerinde, tamamen eğitimli personelimiz çalışmaktadır. İşinde usta olan ekibimiz, kanalizasyon hattınızı en güvenilir ve hızlı şekilde yapmaya çalışmaktadır. Kanalizasyon hattı yenileme sırasında oluşabilecek bütün problemleri uzman ekibimiz kolay bir şekilde giderir.

Firmamız tamamen sizin memnuniyetiniz üzerine çalışmaktadır. Sizlerde firmamız üzerinden kanalizasyon hattı yenileme, kanalizasyon tamiri veya kanalizasyon arızaları için yardım almak isterseniz 7/24 bize ulaşabilirsiniz.

Kanalizasyon Tamiri Nedir?

Kanalizasyon tamiri, kanalizasyon içerisinde oluşan arıza, tıkanıklık ve benzeri bütün durumları gideren bir işlemdir. Bazı durumlarda kanalizasyonlar tıkanıklık dışında onarıma ihtiyaç duyabilir. Bunun için firmamız sizlere çeşitli birçok hizmet sağlamaktadır. Bunların en başında ise kanalizasyon hattı yenileme işlemi gelmektedir.

Ani Kanalizasyon Tıkanması Nedir?

Ani tıkanmalar, genel olarak en çok görülen kanalizasyon sorunlarında biridir. Bu duruma birçok farklı faktör sebep olabilir. Bazı durumlarda, eşya veya atık maddeler yüzünden kanalizasyon içerisinde tıkanıklık oluşabilir. Bu gibi tıkanıklıklar kanalizasyon hattı yenileme işlemi gerektirmeden, kolay bir şekilde kanal açma makinesi ile halledilebilir. Bununla beraber kuka ile açma işlemi de tercih edebilir. Kanal açma işlemleri genel olarak uygun fiyatlıdır. Ancak kanalizasyon hattı yenileme işlemi olması durumunda bu değişiklik gösterebilir.

Kanalizasyon Arızası Nedir?

Kanalizasyon Arızası Nedir?

Kanalizasyon arızası, malzemelerden veya ürünlerden oluşan bir başka tıkanıklık türüdür. Bunun genel olarak sebebi zaman içerisinde boruların aşınması veya eski tip kanalizasyon hattına sahip olmaktadır. Genel olarak bu tarz kanalizasyon hatlarında kırılma veya çökme görülür. Bu tarz durumlarda, kanalizasyon hattı yenileme işlemi uygulanabilir veya başka çözüm yollarına gidilebilir. Eski tip kanalizasyon hatları beton borulardan yapılmıştır. Ancak günümüzde, plastik borular tercih edilmektedir.

Plastik borular, eski tip borulara göre daha uzun ömürlü bir yapıya sahiptir. Bununla beraber, kalitesi sayesinde kişilerin konforunu en üst seviyede tutmaktadır. Kaliteli ve dayanıklı olmayan borular zaman içerisinde kırımla, ezilme veya çökme gibi sorunlara neden olabilir. Bu tarz problemler ise kanalizasyon içerisinde tıkanmaya sebep olur. Kanalizasyon arızalarının hemen çözülmesi kişileri maddi ve manevi anlamda rahatlatabilir. Uzun süre devam eden kanalizasyon problemleri özellikle kişileri hasta edebilir, manevi anlamda huzursuz edebilir ve ileride maddi anlamda büyük kayıplar yaşatabilir.

Ustalardan Kaynaklı Kanalizasyon Arızaları Nelerdir?

Ustalardan kaynaklı kanalizasyon arızaları, genel olarak boruların yanlış döşenmesi durumunda meydana gelir.

Ustalardan Kaynaklı Kanalizasyon Arızaları Nelerdir?

Boruların yanlış döşenmesi, ileride kanalizasyon hattı yenileme işlemi gerektirmektedir. Kanalizasyon boruları yapılırken, zeminin sağlam olmaması boruların çürümesine, kırılmasına veya yıpranmasına yol açabilir. Bununla beraber düz bir zemine boruların döşenmesi olabilecek bir su kaçağını veya problemi giderir.

Kanalizasyon hattı yenileme işlemi sırasında genel olarak zemin sağlamlaştırma yapılmaktadır. Bunun en büyük sebebi ileride bu tarz problemlerin oluşmasını engel olmaktır.

Kanalizasyon hattı döşeme sırasında diğer dikkat edilmesi gereken hususlardan biri ise meyilin her alanda eşit bir şekilde olmasıdır.

Su borusuna gelecek olan su hacmi, her zaman aynı olmayabilir. Bununla beraber verilecek olan eğim sayesinde, katı maddeler daha rahat gidecektir.

Yanlış bir şekilde yapılmamış veya eğimli olmayan su boruları zaman içerisinde tıkanabilir. Düz ve eğimsiz bir şekilde yapılan su boruları zaman içerisinde kireçlenme, yağlanma veya çürüme oluşabilir. Bu gibi durumlarda kanalizasyon içerisinde tıkanıklığa sebep olmaktadır. Genel olarak bu tarz problemlerde uygulanan kanalizasyon hattı yenileme işlemi sırasında pimaş borular kullanılarak bu sorun tamamen giderilmektedir.

Kanalizasyon Hattı Yenileme İşleminde Neden Beton Boru Tercih Edilmez?

Neden Beton Boru Tercih Edilmez?

Beton borular, eski tip borulardır. Bununla beraber beton borular zaman içerisinde yıpranmaya en müsait boru yapıları arasındadır.

Günümüzde plastik borular tercih edilerek kişilerin uzun ömürlü bir şekilde kanalizasyon sistemini kullanmasına yardımcı olmaktadır.

Beton borular içerisine zamanla ağaç kökleri girebilmektedir.

Bu gibi durumlarda boru zamanla içerisinde ağaç köklerini biriktirerek tıkanma başlar. Ancak plastik borularda bu tarz sorunlar yaşanmaz. Bunun en büyük sebeplerinden biri ise plastik boru bitimlerinde conta kullanılmasıdır. Boru bitiminde conta kullanımı, borunun içerisine başka maddelerin girmesini engeller.

Ancak beton borulara bu tarz bir uygulama yapılamaz. Yabancı maddeler, toprak içerisinde yer alan maddeler veya ağaç kökleri zaman içerisinde boruların içerisine girebilir.

Bu gibi yabancı maddeler zaman içerisinde beton boru içerisinde kalarak, büyük tıkanma ve yıpranmalar oluşur. Bu gibi durumlarda, genel olarak kanalizasyon hattı yenileme işlemi yapılır. Sizde eski kanalizasyon hatlarınızı, daha kullanışlı bir hale getirmek için bizlere ulaşabilirsiniz.

En Sık Karşılaşılan Kanalizasyon Sorunları Nelerdir?

En Sık Karşılaşılan Kanalizasyon Sorunları Nelerdir?

Kanalizasyon problemlerinde en çok dikkat edilen konulardan biri, başka kanalizasyon hatlarına zarar vermemektir. Özellikle bazı durumlarda, kanalizasyon hattı yenileme işlemlerinde veya tamirlerinde farklı kanalizasyon hatları zarar görmektedir. Bu tarz bir problem olması durumunda mutlaka firmamıza ulaşım sağlayarak, profesyonel bir destek alınız.

Firmamız tıkanıklık problemlerinde, diğer kanalizasyon hatlarını hesaplayarak işlemlerini ona göre yapar. Bununla beraber yapılan işlemlerde kesinlikle diğer borulara dikkat eder. Dikkatsiz şekilde yapılan tamirat veya kanalizasyon hattı yenileme işlemleri, kullanıcılara maddi olarak büyük zararlar verebilir.

Eski Kanalizasyon Hatlarında Oluşabilecek Problemler Nelerdir?

Eski kanalizasyon hatları, genel olarak zaman içerisinde yenileme ihtiyacı duymaktadır. Birçok tıkanıklık ve problemli olan kanalizasyon hatları eski kanalizasyon hatlarıdır. Bu problemlerin oluşmasının genel sebebi beton borulardır. Beton boru hatlarında aşınma, incelme, çürüme veya çökme olabilir. Ayrıca bu durum kendini tıkanma ile de belli edebilir. Bu gibi konularda genel olarak kanalizasyon hattı yenileme işlemi tercih edilmektedir.

Plastik borularla yapılan binalarda ise genelde oluşan sorunlar kötü işçilik yüzünden olmaktadır. Bunun en büyük sebeplerden biri, boruların iyi bir şekilde yerleşmemiş olmasıdır. Doğru ve yeterli sayıda kanalizasyon hattı yenileme işlemi yapılmadıysa kişiler birçok farklı problemle karşılaşabilir. Sizlerde kırılma, yenileme, çökme veya tıkanma gibi sorunlarınız için bizlerle iletişime geçerek kaliteli bir hizmet alabilirsiniz. Firmamız sizler için titiz ve güvenilir kanalizasyon hattı yenileme hizmeti vermektedir.

Kanalizasyon Görüntüleme Nedir?

Kanalizasyon görüntüleme işlemi genel olarak problemi en iyi anlayabileceğiniz yöntemlerden biridir. Atık su borularında oluşan kırılmalar veya çökmelerin alanın önceden takip edilmesi son derece önemlidir.

Kanalizasyon hattı yenileme işleminden önce kanalizasyon görüntüleme işlemi tercih edebilirsiniz. Bu sayede asıl arıza tespit edilerek sizlere hem maddi hem de manevi anlamda büyük bir rahatlık sağlayabilir. Firmamız sizler için birçok farklı teknik, temizleme, yenileme ve tamir işlemi yapmaktadır.

Çalışma öncesinde görüntüleme yaparak, asıl sorunu tespit ediyoruz. Sonrasında ise tamiratı hızlı bir şekilde yaparak sizlere güvenilir, titiz ve kaliteli bir kanalizasyon tamiri hizmeti sunuyoruz.

Kanalizasyon Görüntüleme Neden Önemlidir?

Genel olarak giderler veya kanalizasyonlar atılan birçok farklı malzeme yüzünden tıkanmaktadır. Lavaboya dökülen yağ, katı maddeler veya yemek atıkları pis su borularını tıkayabilir. Bununla beraber tuvalet içerisine atılan katı maddeler veya malzemelerde atık su borularını tıkayabilir.

Robot teknolojisi ile kanalizasyon görüntüleme

Bu tıkanıklıkların açılması, alınan hasara göre değişmektedir. Lavabo açıcıları zaman içerisinde, lavaboyu aşındırmaktadır.

Bundan dolayı özellikle bu tarz kanalizasyon problemlerinde mutlaka uzman bir ekip tarafından destek alınması gerekmektedir.

Bununla beraber banyo içerisinde oluşan tıkanıklarda ıslak mendiller, pedler, poşetler, temizlik ürünleri ve tuvalet kağıtları büyük rol oynamaktadır.

İlk tıkanmalarda belirli açıcılar kullanabilir veya pompa gibi ürünlerle giderleri açabilirsiniz. Ancak belirli bir süre sonra tıkanıklık büyüyebilir ve kanalizasyon hattı yenileme işlemi gerekebilir. Fakat eninde sonunda mutlaka uzman biri tarafından bu giderlerin ve kanalizasyonların açılması gerekmektedir. Genel olarak ilk tamir edilen veya yenilenen alanlar tuvalet giderleridir. Sonrasında ise boru tıkanıkları, genel borular ve kanalizasyon tıkanıklığına bakılmaktadır.

Bu tıkanıklıklar çoğunlukla yanlış kullanım yüzünden veya eskimiş malzemelerden dolayı oluşmaktadır. Zaman içerisinde borular kırılarak, yıpranma kaynaklı tıkanıklık oluşturabilmektedir. Biz sizlere oluşabilecek bütün olumsuzluklara karşı, sorunsuz ve güvenilir bir hizmet veriyoruz.

Oluşan bütün problemler için sizlere özel kontrol sağlayıp sonrasında ise gerekli işlemleri uyguluyoruz.

Tıkanma, kırılma, çökme veya çürüme gibi durumlar için sizlere özel görüntüleme işlemi sunuyoruz. Görüntüleme işlemi sonrasında gerekli olan projeyi hazırlayıp, en kısa sürede bütün problemlerinizi hızlıca çözüyoruz.

Kanalizasyon Açma Nedir?

Kanalizasyon açma hizmetini firmamız, üstün teknolojik aletleri ile sizlere 7/24 vermektedir. Sizlerde son teknoloji cihazlarla, uzman bir hizmet almak için firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Firmamız sizler için kırmadan, dökmeden itina ile üstün bir hizmet sağlamaktadır. Kanalizasyonlarda farklı birçok tıkanıklık olabilmektedir. Bu tıkanıklıklar kişiler için hem maddi hem de manevi anlamda büyük problemler oluşabilir. Kanalizasyon tıkanmalarında genel olarak kötü kokular oluşmaktadır. Zaman içerisinde binada su basmaları oluşmaktadır.

Profesyonel bir şekilde kanalizasyon hattı yenileme veya tamir hizmeti almak için, firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Kameralı robotlu veya özel cihazlarla kanalizasyon tamir hizmeti sağlamaktadır.

Son Teknolojiyle Kanalizasyon Hattı Yenileme Hizmeti;

Kanalizasyon hattı yenileme ve açma hizmeti veren firmamız sizler için oldukça yenilikçi çözümler sunmaktadır. Sizler için özel teknik altyapılar kullanmaktayız. Uzman ekibimiz, sizlerin güvenilir ve kaliteli bir hizmet almanız için özel çalışmalar yapmaktadır. Firmamız içerisinde bulunan bütün personelimiz eğitimli ve güvenilirdir. Tıkalı olan kanalizasyon içeriğinin en kısa süre içerisinde onarılması son derece zorlu bir süreçtir.

Özellikle bu gibi problemlerin kısa sürede olması için sizlerde özel bir ekiple çalışarak, kaliteli bir kanalizasyon hattı tamiri hizmeti alabilirsiniz. Tıkanıklık veya problemleri yok etmek için robot teknolojisinden yararlanabilirsiniz. Firmamız robot teknolojisini kullanarak kanalizasyon içerisindeki tıkanıklıkları, problemleri ve kırıkları tespit etmektedir. Gerekli durumlarda firmamız sizler için uygun fiyatlı ve kaliteli kanalizasyon hattı yenileme işlemi yapmaktadır.

Genel olarak direkt alanın kazılması son derece pahalı bir işlemdir. Sizleri mağdur etmemek adına firmamız görüntüleme işlemi yaparak problemi tam olarak tespit etmektedir. Yerin doğru kazılması için firmamız önceden kameralı makineler ile özel bir inceleme yapmaktadır. Bunun sayesinde tıkanıklık olan yer tespit edilerek daha kolay bir şekilde işlem yapılmaktadır.

Robot Teknolojisiyle Kanalizasyon Hattı Nasıl Tamir Edilir?

Robot kullanılarak, uygulanan kanalizasyon hattı yenileme ve tamir işlemi daha kısa sürede olmaktadır. Kanalizasyon açma sırasında, kimyasal kullanılmaması son derece önemlidir. Profesyonel ekibimiz tarafından yapılan açma işlemleri sonrasında kısa süre içerisinde giderlerinizi kullanabilirsiniz.

Ancak kimyasal ile açma işlemi sonrasında bir süre boyunca kanalizasyon gideri kullanılmamaktadır.

Kanalizasyon Hizmetleri Nelerdir?

Kanalizasyonlar zaman içerisinde tıkanma yaşar. Bunun en büyük sebebi içerisinin dolması ve boruların çökmesidir. Bu gibi durumlar insanların ve çevrenin sağlığını büyük bir oranda etkilemektedir. Kanalizasyon temizleme veya kanalizasyon hattı yenileme işleminin doğru bir şekilde yapılması gerekmektedir. Kanalizasyon temizleme işlemi için özel bir firma ile çalışabilirsiniz. Firmamız sizlere düzenli olarak kanalizasyon temizleme hizmeti sunmaktadır. Eski bir altyapıya sahip olmanız durumunda ise kanalizasyon hattı yenileme işlemi için, son derece yeni ve teknolojik çözüm yolları üretmekteyiz.

Günümüzde yeni teknolojik aletler sayesinde, daha kaliteli bir kanalizasyon temizliği yapılmaktadır. Bununla beraber kanalizasyon temizleme işlemi sırasında, robot cihazlar kullanılmaktadır. Robot kamera cihazları, tıkanıklığın olduğu alanı direkt olarak tespit etmektedir.

Destek almak için bizi arayın!Bizi günün her saati internet üzerinden arayabilirsiniz.
Teklif için formu doldurun!Dilediğiniz heran online teklif isteyebilirsiniz.

Firmamız özel teknikler kullanarak, sizlere kanal temizleme veya özel kanalizasyon hattı yenileme işlemi sağlamaktadır. Bununla beraber özel vidanjör sistemlerimiz sayesinde sizlere güvenilir temizleme işlemi sağlamaktayız. Vidanjör ile temizleme işlemi sayesinde pis su tamamen çekilmektedir.

Kanalizasyon içerisinde yer alan katı atıklar, pis su ve diğer atıklar bu alet sayesinde kolayca alınmaktadır. Kanalizasyon hattının verimli bir şekilde kullanılması için düzenli temizlik son derece önemlidir. Vidanjör ile temizleme işleminden sonra, kısa sürede giderlerinizi kullanabilirsiniz.

Kanalizasyon Temizliği Nasıl Yapılmaktadır?

Kanalizasyon temizleme işlemi sırasında genel olarak robot cihazlar tercih edilmektedir. Bu temizleme işlemi sırasında, özel teknolojik temizleme cihazları kullanılmaktadır. Kanalizasyon kapağı açılarak, logar içerisinde bulunan pislikler temizlenmektedir.

Bazı durumlarda mini aletlerle veya vidanjörle temizleme işlemi yapılmaktadır. Pislikler tamamen alındıktan sonra kanal içerisine temiz su gönderilir. Kanal tekrardan çalışmaya başlamaktadır.

Kanalizasyon Temizleme ve Tıkanıklık Açma İşlemi Nasıl Yapılmaktadır?

Kanalizasyon temizleme veya kanalizasyon hattı yenileme işlemi için kişilerin sağlığı için son derece önemlidir. Tüm binalarda kanalizasyon hattı yer alır. Genel olarak bina içerisinde bulunan atıklar bu giderler sayesinde gitmektedir. Günümüzde kanalizasyon hatları son derece dolu ve yoğun bir şekilde çalışmaktadır. Bundan dolayı zaman içerisinde binalar içerisinde bulunan yapılar çökmektedir. Bu sistemler hem binaların hem de şehirlerin altında bulunmaktadır.

Zaman içerisinde kanalizasyon hattına yollanan atıklar, tıkanıklık oluşturmaktadır. Bu tıkanıklıklar kişilere zamanla büyük problemler yaşatabilir. Kanalizasyon hattı içerisinde yer alan borularda katı atıklar birikmektedir. Katı atıklar uzun süre sonrasında tıkanıklık oluşturmaktadır. Kanalizasyon hattının tıkanması büyük sorunlar oluşturmaktadır. Bu durum özellikle kişilerin hayatını büyük bir oranda etkilemektedir. Oluşan tıkanıklıklar hem çevreye hem de insanlara büyük bir zarar vermektedir.

Bununla beraber yoğun bir koku oluşturmaktadır. Zaman içerisinde bu tıkanıklıklar bakteri ve mikrop üreterek kişilerin sağlığına zarar vermektedir. Bunun için belirli süreler içerisinde kanalizasyon giderlerinin ve borularının temizlenmesi gerekmektedir. Düzenli olarak kanalizasyon hattı temizleme işlemi için, bizden destek alabilirsiniz.

Özel araçlarımız, kanal içerisinde oluşan bütün tıkanıklıkları veya bozuklukları düzeltmektedir. Ayrıca firmamız su ile kolay bir şekilde yıkama işlemi yaparak, boruların içerisi yumuşak bir hale getirilmektedir. Su ile kum, taş, ağaç kökü veya kireç gibi bütün cisimler yumuşak bir hale getirildikten sonra, bütün bu atıkların logar bacasına gitmesine yardımcı olunur. Sonrasında ise özel vakum cihazı ile bütün kirler alınmaktadır.

Kanalizasyon Hatları Neden Tıkanır Veya Çöker?

Kanalizasyon hatları zaman içerisinde birçok farklı sebepten dolabilir. Bütün yaşam alanları içerisinde kanalizasyon hatları bulunmaktadır. Dolan hatlar tıkanarak zaman içerisinde çevreye ve kişilere zarar vermektedir. Kanalların içerisindeki verimin devam edebilmesi için kanalizasyon hattı yenileme işleminin yapılması veya temizlenmesi gerekmektedir. Kanalizasyon kokusunun olmaması veya mikrop ürememesi için sizde firmamız tarafından destek alabilirsiniz. Firmamız sizler için profesyonel bir şekilde kanalizasyon hattı temizleme hizmeti vermektedir. Özellikle temizleme işlemi sırasında firmamız, herhangi bir şekilde kırma işleminde bulunmaz.

Temizlik veya hat yenileme işleminden önce, özel bir görüntüleme işlemi yapmaktadır. Bu cihazlarla olan problem tespit edilerek doğru bir hat tamir işlemi yapılmaktadır. Firmamız yüksek teknolojik cihazlarla hizmet vermektedir. Bununla beraber zehirli gazın çıkmasını da engellemekteyiz.

Robot sistemi ile yapılan temizleme işlemleri son derece güvenilirdir. Özellikle ekip arkadaşlarımızın zehirli gazlara maruz kalmasını engelleyen robot ile temizleme işleri hem sizlerin hem de çevrenin sağlığını korumaktadır. Bu cihazlar sayesinde firmamız sizlere en üst kalitede temizleme işlemi sağlamaktadır.

Kanalizasyon şebekesinin içerisinde bolca zehirli gaz yer alır. Robot ile temizleme işlemleri sırasında zehirli gaz çıkma ihtimali tamamen ortadan kalkmaktadır. Özel görüntüleme işlemleri sayesinde, bütün kanalizasyon sistemlerini görebilir. Kameralarımız, her tip boru içerisine rahatlıkla girebilir.

Bununla beraber sorunun tespit edilmesi bu kameralar sayesinde daha kolay bir hale gelmektedir. Çekilen görüntüye göre temizlik veya kanalizasyon yenileme işlemi belirlenerek sizlere proje sunulur. Temizleme işleminden sonra tekrar görüntü çekilerek, sizlere güvenilirliği ve işin kalitesi net bir şekilde gösterilir.

Değerli ziyaretçimiz, bu sayfayı sosyal medya sayfanızda paylaşıp bize katkıda bulunabilirsiniz.

Facebook
Twitter
Pinterest
Linkedin
Livejournal
Reddit
Whatsapp
Tumblr
Stumbleupon
VK
Evernote
Skype
Telegram
Xing
Bookmark
Digg
Line
başlat
support
KapatHızlı Destekbilgiler