İnşaat, Kanalizasyon ve Altyapı Hizmetlerinde 27 Yıldır Sektörün Lider Kuruluşuyuz.
Sesli Görüşme YapTeklif Al
 1. Ana Sayfa
 2. Kombine Kanal Temizleme Aracı
Diğer Bağlantıları Göster

Kombine Kanal Temizleme Aracı

Kombine Kanal Temizleme Aracı

Kombine kanal temizleme aracı genel olarak birçok yönde problemlere hizmet veriyor. Bunlardan iki kanala veya çukura yüksek derecede suyu pompalar. Suyu pompalaması sonucunda şiddetli biçimde kanal açılır. Sonra ki işlem de kanalı açılmasıdır. Diğer sorun çözmesi de kanala yüksek dereceli vakum yapar. Böylece kanalda yer alan pislikleri vakumlayarak atık tankın içine çeker.

Kombine Kanal Temizleme Aracı Hizmet Alanları Nelerdir?

Kombine kanal temizleme aracı hizmet alanları genellikle, organize sanayi bölgeleri, büyük alışveriş merkezleri, metrolar, tünel ve tünel yapımları, çeşitli inşaat alanları, büyük depo alanları ve faaliyet gösteren fabrika alanlarıdır.

Kombine kanal açma araçları genellikle (Kuka) diye adlandırılır. Bunlar tıkanan kanalizasyon kanallarını açma için basınçlı su uygularlar. Ve bunun için tasarlana ve ekipmanlar ile donatılmış araç üstü kanal açma araçlarıdır.

Kombine Kanal Temizleme Aracı Temel Özellikleri Nelerdir?

Kombine kanal temizleme aracı temel özellikler nelerdir diyecek olursak, üzerine sabit olarak monte edilmiş olan su tankının hacmi geniştir. Bu araçlar taşıtın içeriğinde yer alan dingil ve azami yük ağırlığı hesaplanarak üretilmiştir. Kombine kanal temizleme aracı genellikle kanal yıkama için kullanılır. Bunun dışında da kanalların içinde yer alan atık emişi sağlamak için de geliştirmiştir. Bu işlem de yüksek basınçlı su sistemi yaratarak, kanal hattı içerisinde bulunan atıkların parçalanmasını sağlanır.

Parçalama işlemi ile atıkların rögar bacalarına sürüklenmesi sağlanır. Sonrasında tahliyesi sağlanan bu atıkların vakum sistemiyle emilmesi gerçekleşir. Sonun da hattın tamamen temizlenmesi sağlanmış olur. Kombine kanal temizleme araçlarında bazı zamanlar da işin şeklinde göre kuka aracı seçilebiliyor. Araçların içinde bulunan tazyikli su ile birlikte tıkanık olan bölge açılabiliyor.

Kombine Kanal Temizleme Araçları İhtiyaç ve Kullanım Alanları Nelerdir?

Kombine kanal temizleme araçları ihtiyaç ve kullanım alanları nelerdir? Bazı durumlar ve problemler de genellikle her iki araca ihtiyaç duyulabilir. Bu araçlar genellikle vidanjör ve kuka aracının bileşmesi şeklinde olur. Kombine kanal temizleme araçları, temizleme aracı olarak kullanılsa da vakumlama veya yüksek basınçlı kanal açma özellikleri vardır. Bu özelliklerinden dolayı araçlar birlikte ve ayrı ayrı çalıştırılabilir.

Kanal açma araçları ülkemizde birçok farklı alanda kullanılır. Şehirleşmeler sonucunda alt yapı sistemlerinde özellikle kullanılır. Kombine kanal açma araçları içerisinde yer alan özel ekipmanlar bulunur. Bu ekipmanlar ile entegre edilmiştir. Bu araçlar birbirinden farklı özellikleri bu entegrelere bağlı olarak kullanılır.

Kombine Kanal Temizleme Araçları Faydaları Nelerdir?

Kombine kanal temizleme araçlarının faydaları genellikle sağlam olmayan altyapı sorunlarında kullanılır. Gün içinde kalıcı olarak meydana gelen sorunların çözülmesinde hizmet verir. Kombine kanal temizleme araçlarında içeriğinde bulunan son teknoloji ekipmanlar ve donanımlar vardır. Bunlar güçlü emiş gücüne sahip olup pompa motorları ile bir araya gelir.

Sonrasında yapı sistemlerinde oluşan tıkanmaları çözer. Kombine kanal temizleme aracı tıkanmalara işlem sağlayarak daha kolay şekilde açılmasını sağlar. Kombine kanal açma araçları genellikle kullanım yerlerine, ekipmanlarına göre değişkenlik gösterir. Ayrıca sahip oldukları hacimlere ve teknik özelliklere de birçok çeşidi bulunur.

Kombine Kanal Temizlemenin Çevreye ve Altyapıya Faydaları Nelerdir?

Kombine kanal temizlemenin çevreye ve altyapıya faydaları nelerdir? Bunları şöyle açıklanabilir; Genellikle Kombine kanal açma araçları çok çeşitli görev özellikleri vardır. Bu araçlar bünyesinde aynı işi yapsa da aslında üretimde kullanılan teknolojileri arasında farklılıklar vardır. Kombine kanal temizleme aracı, aslına uygun kullanıldığında var olan ve tıkanıklıkları kırmaya gerek duymadan, herhangi bir yer kazmadan çözebilir. Bunun yanında çok zaman kaybına yol açmaz.

Kombine kanal temizleme araçları ile birlikte tıkalı kanalizasyonların çevreye yayılan koku engellenir. Böylece hastalık veya çevre kirlenmesi riskini önlenir. Kombine kanal temizleme aracı kullanılarak ekolojik dengeye de uyum sağlar. Asla çevreye zarar vermez. Kanallarda tıkanıklığa sebep olan atık suyu temizler. Sonucunda suyu yeniden kanalizasyon sistemine aktarır. Kombine kanal temizleme aracı ayrıca çok az su harcar ve düşük emisyona sahiptir.

Kombine Kanal Temizleme Araçlarının Kanal ve Kanalizasyonlara Sağladığı Faydalar

Genellikle kombine kanal temizleme aracı kanallarda meydana gelen tıkanmalar için kullanılır. Kombine kanal açma araçları altyapı sistemlerinde oluşan tıkanmaların önüne geçerek kanalları rahatlatır. Eğer kanallarda tıkanmalar devam eder ve problem çözülmezse, sokaklarda, caddeler ve diğer yaşam alanlarına, atık su baskını olur ve çevreye zarar verir. Bu genellikle büyük şehirler de ve diğer yerleşim alanlarında asla göze alınmayacak bir durumdur.

Şehirlerde genellikle bu sorunlar ile karşılaşılmaması için belediye tarafında altyapı sistemlerinde düzenli bakımlar yaparlar. Kombine kanal açma araçları sayesinde, düzenli bir şekilde atıklar çok birikmeden müdahale edilirse, katı maddeler ve cisimler logar kapakları açılması ile birlikte önceden rahatlıkla temizlenebilir. Kanallara ve logarlara biriken bu katı cisimler önceden temizlendiğinde, tıkanmalar ve taşmalar önlenecektir. Kombine kanal açma araçları ile birlikte bakım yapılmayan altyapı sistemlerinde, daha büyük tıkanmalar ve taşmalar olacaktır.

Kombine Kanal Temizleme Araçlarının Şehir Şebekelerine Sağladığı Faydalar

Kombine Kanal Temizleme Araçları Şehir Şebekelerine Sağladığı Faydalar şehirler de karmaşık hale gelen kanalizasyon hatları sorunları çözülmüş olur. Kanal temizleme hizmeti sadece şehirler de, büyük alışveriş merkezlerinde ya da benzeri yerler de değil, hem endüstriyel hem de bireysel olarak ta talep edilir.

Kanalların dolmasının en büyük nedeni zaman içinde evlerin hem de iş yerlerde oluşan atıklar. Bunlar küçük atıklar gibi görünse de kanalizasyonların tıkanmasına sebep olur. Bundan dolayı şehir kanalizasyon sistemleri çöker ve aksamalar meydana gelir. Bu durumda kanalizasyonların taşmasına ve yayılmasına neden olur.

Kombine kanal temizleme araçları böylece çeşitli nedenlerden oluşan tıkanıklıklarını ve kanal doluluklarını çözmede fayda sağlar.

Kombine Kanal Temizleme Araçlarının Önlediği Tehlikeler Nelerdir?

Şehirler de yer alan büyük hastaneler, alışveriş merkezleri, plazalar, fabrikalar ya da benzeri işletmelerde her gün binlerce atık oluşur. Bunlar bazen tonlarca olur ve bu atıklar kanalizasyon şebekelerine gönderildiği için, tıkanmaların olması engellenemez. Bu durumun yaşanması ve kanalizasyon giderlerinin hava almaması sonucunda oluşan gazlar, daha tehlikeli hale gelebilir.

Tıkanmalar ve taşmalar sonucunda kötü kokular oluşur. Oluşan kokular çevreyi ve insanları rahatsız eder. Bu kokular özellikle yaz aylarında daha ciddi bir durum yaratır. Kombine kanal temizleme aracı ile şebeke hatları açılarak tehlikeler önlemiş olur.

Kullanım Amaçları Nelerdir?
Kombine kanal temizleme araçlarının kullanım amaçları şöyle sıralanır:

 • Kombine kanal temizleme araçları ile birlikte düzenli olarak baca içlerinin temizliğinin yapılması ve takip edilmesi gerekir.
 • Kombine kanal temizleme araçları ile birlikte özellikle kırılması gereken bacalar kırılır
 • İhtiyaç duyulan bacaların kurulmasını sağlar.
 • Araçlar basınçlı su yardımı ile birlikte tıkanıklığın bacaya yönlendirilmesi işlemini sağlar.
 • Bu işlem ile birlikte bacaya aktarılan kirler yüksek emiş güçlü vakumlar sayesinde çekilir.
 • Bu araçların içerisinde yer alan videolar ile açılan tıkanıklığın görüntülenir, sorun varsa tespit edilir.

Kombine Kanal Temizleme Hizmeti Teknik Aşamaları Nelerdir?

Kombine kanal temizleme aracı temizleme araçlarına ihtiyaç duyulmasını bir sebebi şehirlerdeki kanalların tıkanmasında neden olan şeyler çok değişiktir. Bunlar rüzgârdan veya başka nedenden oluşan kumlar veya çakıl taşları, biriken ve sürüklene toprak parçaları, evlerde veya dışarı da kanallara atılan pet şişeler veya konserve kutuları veya katılaşmış haline gelen yağlar gibi fosseptik atıklardır. Bu atıklar yüksek basınçlı suyun parçalama etkisi ile birlikte itelenir. Bununla birlikte tıkanıklıkların sonlandırılması ve bitirilmesi ile atıkları bulunduğu alandan tahliye edilir.

Bu araçların ekipmanları üzerinde pozitif deplasmanlı olarak yer alan bir vakum pompası bulunur. Ayrıca kanallara yüksek basınçlı su sağlayan bir su pompası da bulunur. Kombine kanal açma ve temizleme aracı sisteminde yüksek basınç pompası ile birlikte bu pompanın ihtiyaç duyduğu suyu depolamasını sağlayan bir su tankı vardır. Bu tank ile birlikte kanalizasyon kanallarında yer alan ve tahliye sağlana atıkların depolandığı bir atık tankı yer alır. Kombine kanal açma aracı, genellikle kanallar da yer alan atıklar yüzünden oluşan tıkanıklıklara sağladığı yüksek basınçlı su ile açılmasını sağlar. Bu işlemini bir yandan gerçekleştirirken içeriğinde yer alan emiş sistemi ile birlikte menhol ağzına yani (rögar bacasına ) sürüklenecek olan atıkların vakum ile birlikte tanka çekilmesini sağlar.

Kombine Kanal Temizleme Hizmeti Faaliyet Alanları

Kombine kanal temizleme aracı ve temizleme araçları günümüzde birçok alanda ve yerde faaliyet gösteriyor. Genellikle ana kullanım alanları kanalizasyon atıklarının temizliği şeklindedir. Bunun dışında da birçok alanda faaliyet gösterir. Bunlar şu şekildedir:

 • Kanalların ve boru hatlarının içinde yer alan kir ve atıkların hidrodinamik temizliği işlemi,
 • Yağmur suyundan dolayı kanalların içinde yer alan pis su ve kirlerin hidrodinamik temizliği,
 • Yüksek basınçlı su ile birlikte birçok şehir yüzey temizliği işlemi,
 • Yüksek basınçlı su ile birlikte sanayi yerlerinde inşaat yerlerinde endüstriyel temizlik işlemi,
 • Fosseptik kuyularında yer alan kir ve atıkların temizlik ve tahliyeleri işlemleri,
 • Oluşan Atık yağların sebep verdiği yağ havuzlarında temizlenmesi ve tahliye edilmesi işlemleri,
 • Pis su havuzları veya dinlendirme havuzlarındaki temizlik ve tahliye işlemleri kombine kanal açma araçları genellikle vidanjör kiralama ile çalışma sağlayabilir.

Teknolojinin yüksek oranda gelişmesi ile birlikte vidanjörler bazı durumlarda yetersiz kalıyor. Bu yüzden büyük şehirlerde yüksek basınçlı kombine kanal açma araçları tercih ediliyor.

Kombine Kanal Açma ile Vidanjörler Arasındaki Farklar

Kombine kanal temizleme aracı ile Vidanjörler arasında işlevleri ve kullanım bölgeleri arasında farklar vardır. Vidanjörler daha çok gelişmemiş kanalizasyon sistemlerinde vay kanalizasyon sistemi olmayan yerler de kullanılır. Bu bölgeler kırsal ve taşra yerleşim yerleri olup özellikle sahil kasabalarında sadece fosseptik çukuru temizlemek için kullanılır.

Kombine Kanal Açma Kanal Tıkanıklığında Neden Gereklidir?

Kombine kanal temizleme aracı ve temizleme araçlarının genellikle kanal temizleme nedenleri şu şekildedir: Kanal temizliği insanların defalarca kullandıkları ya da kullanmak zorunda oldukları altyapı sistemleri sebebi ile gündelik şehir hayatı içinde oldukça önemli bir duruma geliyor. Hızla büyüyen şehirler ve giderek nüfusu artan ülkemizde binalar ve yapı çalışmaları hızlandıkça kanalların tıkanma olasılığı ve atık artış sağlıyor. Kombine kanal açma ve temizleme araçlarının kanalları temizlemesi özellikle bazı nedenlerden dolayı gereklidir.

Kanalların tıkanması gelişmiş şehirler de tahribata yol açan bir problem ve diğer altyapı sorunlarına da neden olacak bir durumdur. Kanallarda oluşan pislikler, atıkların oluşturduğu sızıntılar sonucunda çevreye ciddi zararlar verir. Bununla birlikte kanalların taşması durumunda kötü kokular ve kötü görüntüler meydana gelir.

Mini Kombine Kanal Açma Aracı

Mini kombine kanal açma aracı ve temizleme araçları olan büyük ve küçük araçlar arasında birçok fark vardır. Büyük araçlar daha geniş ve araçların girebileceği sokaklara girebilir. Mini araçlar da büyük araçların giremediği daha dar alanlarda hizmet verebiliyor. Mini tip kombine araçları da diğer araçlar gibi yüksek emiş gücü ve vakumlama teknolojisine sahiptirler. Ayrıca bu teknoloji ile donatılan bu araçlar birçok kanal açma işinde tam performans gösterirler. Mini kombine kanal açma araçları da diğer arabalar gibi büyük çaplarında yer alan kanallarda biriken ve tortulaşmış katı atıkların temizlenmesini sağlar.

Kombine kanal temizleme aracı ve temizleme araçları olan büyük ve küçük araçlar arasında birçok fark vardır. Büyük araçlar daha geniş ve araçların girebileceği sokaklara girebilir. Mini araçlar da büyük araçların giremediği daha dar alanlarda hizmet verebiliyor. Mini tip kombine araçları da diğer araçlar gibi yüksek emiş gücü ve vakumlama teknolojisine sahiptirler. Ayrıca bu teknoloji ile donatılan bu araçlar birçok kanal açma işinde tam performans gösterirler. Mini kombine kanal açma araçları da diğer arabalar gibi büyük çaplarında yer alan kanallarda biriken ve tortulaşmış katı atıkların temizlenmesini sağlar.

Kombine Kanal Açma ve Temizleme Araçları ile Çözüm

Kombine kanal temizleme aracı ve temizleme araçları hizmetleri ile birlikte oluşan tıkanıklık veya tıkanıklık yaratan durumlarda ayrıca düzenli akışı engelleyen problemlerde kesin çözümdür. Kombine kanal açma ve temizleme araçları ile birlikte çözüm sağlayan kuka kanal açma aracı bulunur. Bu araçlar ile birlikte içeriğinde güncel uygulamalar yer alır. Kombine kanal açma ve temizleme araçları teknik özellikleri şu şekildedir:

 • Toplam hacim bakımından değişiklik gösterirler.
 • Bünyesinde atıkları toplayacak olan silindirik tipi tank bulunur.
 • Aracın arka kapak açma sistemi bulunur. Ayrıca iki adet hidrolik piston ve düşey eksende tam açılır kapanır özelliği vardır.
 • Aracın arka kapak kilitleme sistemi bulunur. Bu sistemde 4 adet hidrolik sıkıştırmalı kilit mekanizması bulunuyor.
 • Tank kaldırma için bünyesinde önden hidrolik silindir bulunur. 30 dereceye kadar arkaya doğru devrilen özelliği vardır.
 • Aracın arkasında bulunan tank içerisine aracın orta kısmından geçişe izin veren dalgakıran bulunuyor.
 • Kombine kanal açma ve temizleme araçları paslanmaz çelik bıçaklı genellikle pis su emiş vanası bulunuyor.
 • Araçlarda yine kumandalı olarak, paslanmaz çelikten oluşan su boşaltım vanası vardır.
 • Yüksek derece vakum sağlayan pompa kapasitesi bulunur.
 • Tahrik şekli açısından kuvvetli ara şanzıman ve yardımcı motor bulunuyor.
 • Araçlarda yer alan tankların üstünde monte edilmiş emniyet sistemi yer alır. Ayrıca basınç ve vakum rahatlatma valfı vardır.
 • Pis suları ve atıkları taşıma ve ikaz sistemi bulunur.
 • Yetersiz olan temiz suların ikaz sistemi özelliği vardır.
 • 80 metreye kadar ana kanal açabilen hortumu ve tambur sistemi bulunuyor.
 • 20 metrede yardımcı olacak kanal açmaya yarayan hortumu ve tamburu bulunuyor.
 • Araçları kontrol altına almak ve işlemleri gerçekleştirmek için sabit ve kanal açma kumanda paneli bulunuyor.
 • Araçlar da ayrıca hortum taşıma dolabı ile birlikte rögar kaldırma vinci vardır. Bunun yanında öner lamba, projektör ve yan park lambaları gibi aydınlatmalar bulunur.
 • Ayrıca bu araçlarda yüksek basınç pompası bulunur.
 • Araçlarda bulunan vakum pompası genellikle fiber bıçaklıdır.
 • Bünyesinde endüstriyel fan bulunur.
 • Sıvı halkalı olacak şekilde vakum kapasitesi bulunur.
 • Serbest hava filtreleme sistemi vardır.
 • İçeriğinde çelik veya kuru emişe dayanıklı filtre torbaları bulunur.
 • Kombine Kanal Açma Diğer Teknik Özellik ve Faydaları

  Kombine kanal temizleme aracı ortalama saatte yüzlerce kez vakum pompası gücü sağlayabilirler. Kombine kanal açma araçlarında basınç pompasının gücü sayesinde tahmini dakikada 400 litreye kadar ulaşabilir. Kombine kanal açma ve temizleme araçlarında yer alan hidrolik tank ile birlikte çift katmanlı bir yapıdadır. Bundan dolayı olup temiz ve atık suyun ayrı haznelerde biriktirerek kolayca boşaltılması işlemini sağlar.

  Kombine kanal açma ve temizleme araç tankların bağımsız oluşu ve çalışması tıkanıklık ve taşma gibi sızıntı tehlikesini ortadan kaldırır. Kombine kanal açma aracı sayesinde tıkanmış atık su giderleri toplanarak tahliye edilir. Ayrıca yağmur suyu toplama kanalları boşaltılarak taşmalar önlenir. Sonrasında, içme suyu şebekesi ve kanalizasyon tıkanıklıkları problemleri çözüme kavuşturulur.

  Kombine Kanal Açma Araçları Üretim Özellikleri

  Kombine kanal temizleme aracı genellikle iki farklı malzeme kullanılarak üretilirler. Bunlara göre hizmet verme yapıları da değişkenlik gösterir. Genellikle bu malzemeler, kullanıma uygun olacak yerler göre ve talebe göre üretilir. Bu malzemeler ile birlikte kanallardan oluşan atıkları ve atık suyu vakumlama yöntemi ile birlikte çekerken ayrıca temiz su bölümlerinin birlikte yer aldığı küçük tip vidanjör hizmeti görür.

  Ayrıca içerisinde bulunan temiz suyu basınçlı bir şekilde verir. Böylece; tıkanıklığa neden olan nesneleri kısa sürede parçalayacak donanıma sahiptir. Kombine kanal açma araçları üretim özellikleri şöyledir:

  • Kanal açma ve temizleme araçlarında genellikle 4 çıkışı bulunan ara şanzıman bulunur. Bunlar sayesinde verimlilik noktasında son derece kuvvetli bir özelliğe sahiptir.
  • Kombine kanal açma aracının vakum kapasitesi tahmini olarak %90 seviyesinde çalışır ve hizmet verir.
  • Bu özelliği ile birlikte vakit kaybı yaratmadan kısa süre içerisinde açma işlemi tamamlanır.
  • Bu araçların genellikle arka kapakları hidrolik tahrikli olacak şeklindedir.
  • Tüm hizmet veren parçaları otomatik ve kolay bir şekilde üretilmiştir.
  • Hidrolik yalnızca arka kapak için yer almaz. Kombine kanal açma ve temizleme araçlarında tankı kaldırmak için gerekli olan liftte ve hortumun açılmasını sağlayan ve sarılabilmesi için makarada yer alan emiş bomu yönlendirme sisteminde bulunuyor.
  • Kombine kanal açma ve temizleme araçları genellikle Kanal açma aracı olarak kullanılır. Bundan dolayı kuka ile birlikte hizmet verir.
  • Kombine kanal açma ve temizleme araçlarından bulunan en önemli Ekipmanlar kanal açma ve hortum makaralarıdır.
  • Bunlar hizmete göre istenilen uzunluktaki hortum sararlar.
  • Bu araçlarda yer alan ve yıkama amaçlı kullanılabilen yıkama tabancası bulunur.

Değerli ziyaretçimiz, bu sayfayı sosyal medya sayfanızda paylaşıp bize katkıda bulunabilirsiniz.

Facebook
Twitter
Pinterest
Linkedin
Livejournal
Reddit
Whatsapp
Tumblr
Stumbleupon
VK
Evernote
Skype
Telegram
Xing
Bookmark
Digg
Line
başlat
support
KapatHızlı Destekbilgiler