İnşaat, Kanalizasyon ve Altyapı Hizmetlerinde 27 Yıldır Sektörün Lider Kuruluşuyuz.
Sesli Görüşme YapTeklif Al
Diğer Bağlantıları Göster

Noktasal Kanal Kaplama

Noktasal Kanal Kaplama

Özdoğan Grup olarak, noktasal kanal kaplama işlemleri uzman ekibimiz ile yapılmaktadır.

Kısaca noktasal kaplama kanalizasyon altyapılarında meydana gelen arızalardan dolayı kazı işlemi olmadan noktasal tamir yapmaktır.

Yer altındaki boru yani gider sistemlerinde oluşan kırıklar, çatlaklar buralarda su akıntısına sebep verir.

Kaçak bu su birikintilerinin engellenmesi aşamasında kullanılan yönteme noktasal kanal kaplama diyoruz.

Kanalizasyon sistemlerinin arızalarını giderirken özel görüntüleme robotları kullanıyoruz. Bu robotlar sayesinde kırmadan, zarar vermeden istediğimiz onarım işlemini kaplama ile yapabiliyoruz. Bu yöntemler ile mevcutta kullanıma devam eden altyapı borularının tamamen yenilenmesine, değiştirilmesine gerek kalmaz. Böyle bir iş hem çok maliyet getirir hem de çevreye çok zarar verir. Daha az maliyet ile robotlarımız noktasal olarak arızayı tespit eder ve bu noktanın onarım işlemine başlar.

kanalizasyon görüntüleme cihazı

Oluşan hasar eğer zamanında müdahale edilmezse daha ağır sonuçlar getirebilir. Bu durumda yukarıda bahsettiğimiz gibi altyapının tamamen değişmesi gerekebilir.

Bu nedenle zamanında, periyodik olarak herkes kanalizasyon bakımını yaptırmalı ve üzerine düşeni yapmalıdır. Aksi halde altyapıdan sızan kötü sıvılar etrafa yayılır, kötü koku yayabilir ve yoldan geçen insanları ve diğer canlıları tehlikeye de atabilir.

Yapılacak noktasal kanal kaplama yöntemimiz ile borular önce incelenir, hasarın yeri tespit edilir ve daha sonra robotlar ile kaplama işlemlerine başlanır.

Boruların içerisinde ilerleyen robot 360° boyunca tarama yapar. Çatlak veya kırık varsa tespit eder.

360 derece kanal görüntüleme

Tespit ettiği çatlakları onarmak için de özel bir cam elyaf kullanarak boruları onarmaya başlar. Bu aslında en ekonomik çözümdür. Çünkü herhangi bir kırma, dökme işlemi gerektirmez. Altyapının değişmesini, boruların tamamen yenilenmesini gerektirmez. Daha büyük maliyetler gelmemesi için tedbirinizi önceden alın ve düzenli bakımlarınızı aksatmayın.

Yoğun trafikli otoyollarda, trafiğin aksamaması için yol kazı çalışmaları kesinlikle istenmeyen bir durumdur. Çok acil bir durum olmadıkça kazı çalışması istenmez ve kabul edilmez. Firmalar bu sebeple kazısız onarım işlemleri yapmakta ve hiçbir yere zarar vermemektedir.

Firmamız da aynı şekilde en güvenilir araçları sayesinde hasar tespit ve sonrasında onarım işlemleri gerçekleştirmektedir. Siz de iyi bir firma ile çalışmak isterseniz, kurumsal bir firma olarak bizleri tercih edebilirsiniz. Firma konusunda kararsız iseniz kolay seçim yapabilmeniz için, şu kriterleri o şirketlerde sorgulayabilirsiniz;

 • Firmanın başka firmalardan destek alıp almadığı,
 • Firmadaki ağır araçlarının bakımları yapılıyor mu,
 • Beraber çalıştıkları müşterilerin yorumları var mı,
 • Hizmet esnasında ve sonrasında firmanın sizinle iletişimi,
 • Yapılan hasar onarım çalışmalarında altyapıya zarar veriliyor mu,
 • İş sonrası etraf güzelce temizleniyor mu.

Bu maddeler önemsiz gibi görünse de firmanın ne kadar profesyonel, titiz ve işine saygısı olduğunu ortaya koyar. Bu özellikleri yerine getiren firma ile çalışabilirsiniz. Bizler Ankara’da noktasal kanal kaplama konusunda uzman bir ekip bulunduruyoruz. Arıza durumunda anında müdahale etmek için özel araçlarımız beklemededir. Sadece sizlere bir telefon kadar uzağız. Bizleri aramaktan çekinmeyin.

Kanalizasyon Borusu Kaplaması ve Tamiri İşlemleri;

Ankara kanalizasyon borusu kaplaması ve tamiri işlemleri yetkili firması olarak, firmamız sizlere sınırsız hizmet hacmi sunmaktadır. Bizlere her zaman web sitemizin iletişim kısmından ulaşabilir ve destek alabilirsiniz.

Biliyorsunuz ki altyapı çalışmalarında bir kazı yapmak veya onarım işlemini kırarak yapmak oldukça maliyet getiren bir iştir. Bu yüzden uygun fiyatlı kanalizasyon borusu kaplaması ve tamir işlemleri bizim en öncelikli hedeflerimiz arasındadır.

Kanalizasyon Borusu Kaplaması ve Tamiri İşlemleri

Kanalizasyon tamir işlemleri günlük hayatta ne kadar kolay görünse de, tamamen profesyonel bir işçilik istemektedir. Bir binanın ana pimaş borusu hasar almış olabilir ve akan su olduğu gibi toprağa karışabilir.

Böyle durumlarda binaların temeli su alır ve zayıflamaya başlar. Bina duvarları zamanla nem alır ve nemi ev içine de verebilir. Yıpranan, çatlayan borular tamir ister. Kanalizasyon borusu tamir işlemlerinde her borunun contası olması gerekir. Eksik malzeme ile yapılan her adım sonuca varmayı zorlaştırır.

Büyük altyapı boruları kullanırken ağır araçlardan destek alınır. Özellikle yer altına beton borular yerleştirilecek ise insan gücü buna yetmez ve araç desteği gerekir. Bazen de büyük hasar alan altyapı sistemleri komple yenilenmek ister. Bu durumda kısaca bir kanalizasyon yeniden nasıl yapılır;

 • Baca denilen ilk betonlar zemine oturtulur.
 • Bacaların bilezikleri dışardan sıvanır.
 • Baca içlerine girmek için içten merdiven döşenir.
 • Beton borunun bacaya girdiği yer yani büz, içten sıvanır.
 • Borular birbirine geçirilerek diğer bacaya kadar gidilir.
 • Bütün borular terazide yani yere paralel olmalı.

Döşemesi yapılan boruların dengelenmesi için sert taş parçaları ile desteklenir. Daha sonra kanalizasyon borusu kaplaması için, baca dediğimiz delikten içeri girilerek iç kısım tamamen kaplanır. Bu işlemler genellikle çok kalabalık bir apartmanın giderlerinde normaldir. Eğer altyapı çok hasar almışsa yukarıda bahsettiğimiz baca, yani aslında menholden diğer menhole kadar iç kaplama gerekebilir.

Bütün bu işlemler uzmanlık alanı gerektiren ve hassas bir çalışma disiplini isteyen işlemlerdir. Bu nedenle dışarıda sıradan bir ustadan hizmet alımına gitmeyin ve işinizi profesyonel ellere teslim edin. Bu noktada kanalizasyon borusu kaplaması ve tamiri işlemleri için, bizleri arayabilir ve her zaman kaliteli hizmet alabilirsiniz.

Kanal ve Boru Kaplama Firmaları;

Kanal ve boru kaplama firmaları olarak Ankara’da hizmet veren firmamıza ait iletişim numaralarımızı, sayfanın alt kısmında bulabilirsiniz. Kanal kaplama hizmetleri ihtiyacı, çoğu zaman borular içinden giden atık maddelerin giderlere zarar vermesi sonucunda, boruların da zarar görmesi ile ortaya çıkar.

Kanal ve Boru Kaplama Firmaları

Yapılması gereken işlem ise giydirme işlemi dediğimiz içten boruların kaplanması ve böylece tamir edilmesidir.

Kanal ve boru kaplama firmaları ile bu tamir işlemi yapılmazsa altyapı daha fazla zarar görür ve tamamen patlayabilir. Sonuçta çökme meydana gelebilir.

İstenmeyen bu gibi durumların meydana gelmemesi için hepimize görevler düşmektedir. Olaylar büyümeden, giderler daha fazla hasar almadan önce düzenli olarak kontroller yapılmalıdır.

Kanalizasyon sistemlerine en fazla zarar veren maddeler kimyasallardır. Bu maddeler hem plastik altyapıya hem de demir-metal altyapıya zamanla zarar vermekte ve korozyona uğramasına sebep olmaktadır.

Korozyona uğrayan altyapı da sürekli dökülmeye başlamakta ve bir süre sonra, çatlaklar meydana gelmektedir. Bacalar arasındaki borular siyah koruge borular kullanılır ve esnek sistemlerdir. Esnekliği yüksek ve dayanıklılık seviyeleri iyidir.

Binaların kanalizasyon tamirleri yapılırken boruların eğimi aşağı doğru ayarlanmalı ve gelen sıvılar bu şekilde kanalizasyon çukuruna aktarılmalıdır. Boruların üzerine atılacak toprak yumuşak olmalıdır. Sert taşlarla doldurup altyapıya tekrar hasar verilmemelidir. Suyun geri tepmemesi için bu işlem doğru olarak yapılmalıdır. Kanal kaplama firmaları arasında Ankara’da hizmet veren firmamız, uzman ekibi ile bütün altyapı onarım işlemlerinde sizlere hizmet vermektedir.

Kanal kaplama hizmeti veren çok fazla firma bulunmamaktadır. Firmamız Ankara’da hızlı çözümler getirmekle birlikte Türkiye’nin her yerine hizmet verebilmektedir. Bu donanıma sahip araçlarımız, ve alanında uzman personelimiz bulunmaktadır. Bu nedenle sadece Ankara’da boru kaplaması ve tamiri işlemleri değil, farklı illerde iseniz de bizlerden destek alabilirsiniz.

Eğer tamamen boruların değişmesi gerekirse, apartman ve dairelerin kanalizasyon hatlarında, menhol duvarları arasındaki bağlantılar illa beton olması gerekmemektedir. Binalarda, evlerde çok aşırı bir kalabalık yok ise apartmanlarda bu yöntem kullanılabilir.

Takip edilmediği taktirde altyapı tamamen çökebilir ve acil bir durum ortaya çıkabilir. Bu istenmeyen durumlar karşısında uzman bir ekip olan bizlere, her zaman danışabilir ve bizlerden daima hizmet alabilirsiniz. Numaranızı rehberinize kaydetmenizi ve acil bir durum olmasa bile bakım için bile bizleri arayabilirsiniz.

Kanal Kaplama ve Boru Tamiri;

Ankara kanal kaplama ve boru tamiri hizmeti için bizleri arayabilir ve 7/24 destek alabilirsiniz.

Kanal ve Boru Kaplama Firmaları

Kanalizasyon kaplama işlemi ne kadar erken yapılırsa ileride meydana gelecek masraflar ve arızalar o kadar azalmış olur. Periyodik bakımların da bir yerde amacı budur. Hem problemin büyümesine engel olmak hem de kırmadan tamir yapılabilmesi için ortam hazırlamak. Altyapının eninde sonunda tıkanacağını, aşınacağını veya korozyona uğrayacağını hesaba katarsak, yapmamız gereken bu hasarların miktarını en aza indirmektir. Bu sebeple kanal kaplama ve boru tamiri işleminde en önemli madde, önceden bakımları veya kontrolleri tam olarak yaptırmaktır.

Menholler arasında birbirlerinin bağlantılarını içten kaplama yapmanın faydaları;

 • Çevreye verilecek zararı önler,
 • İnsanların yaşamını tehdit edecek hususları kaldırmış olur,
 • Korozyonun artmasını engeller,
 • İleride masrafların artmasını önler,
 • Boruların sağlığını korumasına yardımcı olur.

Kanal kaplama ve boru tamiri yaparken önemli olan kısım dışarıda halihazırda devam eden hizmetleri aksatmamaktır. Örneğin trafik aksamamalı, çevreye zarar vermemelidir. Arıza meydana gelen kanalın tamiri için çatlaklar, kaymalar, kırılan borular iyice incelenmeli ve en az zararla sorun çözülmelidir. Onarma işlemi için borular iç kısımdan tamamen, boşluk kalmayacak şekilde kaplanır. Burada en fazla yardımı olan cihaz özel robotlardır. Kameralara sahip olabilen bu robotlar ile altyapı içerisindeki çatlaklar, tamir isteyen bölgeler tespit edilir. En uygun kaplama yöntemi ile tamir işlemi tamamlanır.

Eskiyen ve sızdırmazlık özelliğini zamanla kaybeden kanalizasyon hatlarını korumak için, içten kaplama yapmak zorunda kalıyoruz. Bunun en güzel kârı boru sistemini değiştirmeden, yenilemeden onarımı tamamlamaktır. Aksi halde bir sürü iş gücünün yanında maliyet de oldukça artmaktadır.

Noktasal Kazısız Boru Kaplama;

Noktasal kazısız boru kaplama işlemleri olduğu kadar kanalizasyon kapağı tamiri de çok önemlidir. Çünkü yol ortalarında veya kenarlarında yapılmış olan kanalizasyon kapakları eğer onarılmazsa, değiştirilmezse çevreye büyük zararlar verebilir. En başta bir ağır taşıtın o nokta üzerinden geçmesi araca büyük zararlar verebilir. Noktasal kazısız boru kaplama için ise, özel robotlarımız ile kazısız işlemler tamamlanmaktadır.

Boru ve kanalların görüntülenebilmesi için illa da altyapı içine insan girmesi gerekmez. Bu iş için özelleştirilmiş robotlar sayesinde 360 derece hareketli kameralar ile boruların durumu çekilmekte ve kayıt altına alınmaktadır.

Sorunun nereden kaynaklandığı bu şekilde net olarak tespit edilebilmektedir. Kazısız boru kaplama hizmet için kullanılacak robotlarda olması gereken özellikler;

 • Robotun bir kamerası olmalıdır.
 • 360° kayıt alabilmelidir.
 • Su geçirmez yani sızdırmaz robot olmalıdır.
 • Robotun periyodik bakımları aksatılmamalıdır.
 • Robota herhangi bir hava çeşidi basıldı ise kontrol edilmelidir.

Kanalizasyon içerisine gönderilecek robotlar su geçirmemeli. Aksi taktirde robot arıza verir ve onu yer altından çıkartmak oldukça zor hale gelebilir. Bunlar dışında robotun her türlü fonksiyonu kontrol edilmeli ve çalışmayan aksam varsa yer altına gönderilmemelidir.

Kamera görüntüleri, robot yer altında iken anlık olarak takip edilir ve buna göre robota yön verilir. Eğer işini tamamladı ise geri döndürülmelidir. Kanalizasyon hattında sadece arızalı kısımları değil, örneğin boruların eğimini, daralma varsa daralma miktarını belirleyebilirler. Hat üzerindeki çatlak miktarının uzunluğunu belirleyebilen bu robotlar ile gerçek değerler kayıt altına alınır.

Noktasal kanal tamiri işlemine kısmi tamir de denilebilir. 100mm ile 1000mm arasındaki boru çaplarında firmamız kanal kaplama kontrolü yapmakta ve oluşan hasarları onarma işlemi yapmaktadır. Robotlar ile yapılan bu onarım işlemleri oldukça ekonomiktir. Çevreye zarar vermez ve normal yaşamı engellemez. Profesyonel kişiler tarafından yapılmayan hasar giderme işlemleri sistemin daha fazla tıkanmasına yol açabilir. Yanlış yerlerin tıkanması nedeniyle altyapı tamamen tıkanabilir.

Neden Kazısız Kanal Kaplama;

Neden kazısız kanal kaplama önerilir? Kanalizasyon giderleri zamanla yıpranır, dolar, tıkanır. Bu durum aslında normaldir. Çünkü ülkemiz bazı dönemlerde aşırı yağış alır ve bu yağışlar bir sürü atığı da beraberinde getirerek altyapı sistemine taşır. Bunlar ne kadar akıp gitse de zamanla tıkamaya başlar. Sonuçta borular dolar, taşar, kırılır veya çatlar. Böyle durumlarda kazısız kanal kaplama işlemi gerekmektedir.

Hem maliyet hem çevre dostu olması nedeniyle kırmadan kanal kaplama ve tamir hizmetleri bu yüzden öne çıkmaktadır. Robotlarımıza yüklenen özel kimyasal maddeler ile boru içlerine özel kaplama işlemi gerçekleştirilir. Menhollerin düzgün yapılandırılmaması, arızalarının giderilmemesi de kanalların tıkanmasına sebep verebilmektedir. Aşırı gelen yağışlar menhol içlerinde hasarlar meydana getirebilir. Ya da deniz seviyesi altında kalan menholler gerekli işlemler yapılmadığında sızdırmaya ve hasar almaya başlar. Altyapının stabil çalışabilmesi için menholler de sağlam olmalıdır. Etrafında biriken sular önü açık şekilde boru sistemine aktarılmalıdır.

İç hatlarda biriken pislikler, yağlar zamanla sağlığımızı kötü etkilemeye başlar. Bu boru hatları temizlenmezse, bakımı yapılmazsa gün geçtikçe daha da tıkanır ve insanların sağlığını tehdit eder hale gelebilir. Bizler de kazısız kanal kaplama hizmeti vererek bu soruların önüne geçmekteyiz. Amacımız minimum maliyet ile sorunlarınızı çözmektir. Eğer kazısız kanal kaplama hizmeti almak isterseniz, Ankara’da tercih edebileceğiniz en iyi firmalardan biri biziz. Bizlere her an danışabilir ve sorularınızı sorabilirsiniz.

Kanal Kaplama ve Boru Kaplama Fiyatları;

Kanal kaplama ve boru kaplama fiyatları çok araştırılan bir konudur. Firmamız sizlere en uygun fiyatları sunacaktır. Bizlere iletişim kısmından ulaşabilir ve fiyat alabilirsiniz. Yaptığımız onarım işlemlerinde altyapının eskisinden daha iyi olacağına garanti veriyoruz.

Her arıza durumunda yapılacak işlemler aynı olmadığından buradan net bir fiyat vermek doğru olmaz. Durum ve şartlara göre hangi aracı kullanacağımız, kaç işçi göndereceğimiz, kaç saat üzerinde çalışacağımız değişmektedir. Bu nedenle kanal kaplama fiyatları değişkenlik göstermektedir.

Şunu belirtmeliyiz ki yaptığımız onarım işlemleri robotlarla tespit edilip yapılmaktadır. Bu nedenle maliyet konusunda şüpheniz olmasın. Kırmadan boru kaplama fiyatları bu nedenle uygun olacaktır. Bizleri aramaktan ve destek almaktan çekinmeyin. İşçilik maliyetlerinin düştüğü bu onarım işleminde daha az sayıda ekip ile maksimum sonuç çıkarmaktayız. Herhangi bir kazı yapılmadan ve insan gücü azaltılarak yaptığımız hasar tespit çalışmalarında en ekonomik hizmet verilmektedir. Sizler de firmamız ile çalışmak isterseniz 7/24 bizleri arayabilirsiniz.

Ankara kanal kaplama ve boru kaplama fiyatları araştırıyorsanız doğru adrestesiniz. En özel araçlarımız ile olay yerine zamanında müdahale eden ekibimizle, sorunlarınıza çözüm getiriyoruz. Menhol arızalarından altyapı tıkanıklıklarına kadar bütün arızalarınıza bakıyoruz.

Değerli ziyaretçimiz, bu sayfayı sosyal medya sayfanızda paylaşıp bize katkıda bulunabilirsiniz.

Facebook
Twitter
Pinterest
Linkedin
Livejournal
Reddit
Whatsapp
Tumblr
Stumbleupon
VK
Evernote
Skype
Telegram
Xing
Bookmark
Digg
Line
başlat
support
KapatHızlı Destekbilgiler