İnşaat, Kanalizasyon ve Altyapı Hizmetlerinde 27 Yıldır Sektörün Lider Kuruluşuyuz.
Sesli Görüşme YapTeklif Al
Diğer Bağlantıları Göster

Vidanjör Kiralama

Vidanjör Kiralama

Aşırı yağmur birikintileri, sel baskınları, tıkanmalar ve taşma olayları yaşandığında, vidanjör kiralama hizmetine ihtiyaç duyuluyor. Bununla birlikte kış aylarında bastıran yağmurla birlikte, pis sular artıyor ve kanalizasyonlar dolarak her sene taşıyor. Hal böyle olunca vidanjör şirketleri, kanalizasyonların, kanalların, logar ve fosseptik çukurlarının taşmasında hizmet sunuyor.

Kanalizasyonlarda taşmalar ile birlikte çevreye yayılan kötü koku, zamanla çevrenin kirlenmesine ve insan sağlığına etki ediyor. Şehirlerde veya kırsal alanlar da bu tür tıkanmaların yaşanmaması durumunda, düzenli olarak kanalizasyonların temizlenmeleri ve çukurlarının boşaltma işlemlerinin yapılması gerekiyor.

Vidanjör kiralama da ev ve iş yerlerinde ki kullanılan lavabo, banyo veya tuvalet tahliye boruları tıkandığında, vidanjör talebinde bulunularak yardım almak gerekir. Bu sayede firmaların uzman ekipleri özel cihazlarıyla ile birlikte gelip, sorunlu alana hasar vermeden çözüm üretir.

Vidanjörlerin Kiralanmasında Çalışma Şekilleri Nasıldır?

Vidanjörler tıkanma durumu oluştuğunda tıkanan yerlerin açılabilmesi için, özel olarak tasarlanmış, çeşitli amaçlarla kullanılan, altyapı sistemleri için geliştirilmiş araçlardır. Vidanjör kiralama hizmeti, genellikle altyapıların işlev kazanması ve sorunlarının çözümü için tercih edilir.

Özdoğan Grup olarak, 6 ve 12 aylık süreçte ihtiyaçları giderme kapsamında, vidanjör kiralama sağlıyoruz. Tam donanımlı kombine vidanjör, küçük tip vidanjör ve kanal yıkama araçlarını hizmetinize sunmaktayız.

Vidanjörler Hangi Önlemler İle Çalışır?

Vidanjör kiralama da vidanjörler genellikle kanalizasyon temizliklerinde kullanılır . Tüm mekânlar ve inşaat halindeki yapıları için, tıkanıklık açma ve su birikintilerini yok etme hizmeti verilir.

Vidanjörlerin Kiralanması İle Yapılacak İşler Nelerdir?

Vidanjör kiralama hizmeti alınarak yapılacak birçok iş bulunuyor. Bu işler genellikle alt yapı temelinde yer alan su ve sıvı, kir ve pisliklerden oluşan tıkanıklıkları açmak üzerine kiralanıyor. Ülkemizde birçok il ve ilçede bulunan hastaneler, oteller, inşaat alanlarında, fabrikalarda, endüstriyel tesislerde ve kanalizasyon altyapısının bulunmadığı kırsal alanda gerek duyulur.

Vidanjör kiralama hizmeti veren firmaların hizmetleri arasında; altyapı bakım ve temizlik operasyonları yer alır.

Vidanjör Kiralama Hizmeti Hangi Bölgeler de Tercih Edilir?

Vidanjör kiralama hizmeti genellikle küçük yerleşim yerlerinde ve kanalizasyon hatlarının olmadığı bölgelerde alınır. Bu işlemler genellikle fosseptik kuyularının vakumlu araçlarla emilip açılması şeklinde olur. Vidanjör kiralama hizmeti genellikle fosseptik kuyularında bulunan ve biriken, insanların veya çalışmalardan doğan atıklarının temizlemesi için gerekli olur. Bu atıkları çekmek için işlem yapan vidanjörlerin diğer görevi de, şehirlerde yer alan lağım atıklarının da temizlenmesidir.

Vidanjör Kiralama Hizmetinin Çevreye ve Suya Faydası Nedir?

Vidanjör araçları genellikle içeriğinde emme borusu olan ve atıkları depolamak için, aracında tank ve santrifüj pompası olan araçlardır. Vidanjör kiralama hizmeti ile birlikte şehirlerde oluşan pis ve tehlikeli atıklar tamamen temizlenir. Vidanjör teknolojisi gereğine uygun olarak, alt yapısı tam oturmayan, yerleşim yerlerinde ve sanayi bölgelerinde hizmet verir. Vidanjör kiralama hizmeti sadece atık su boşaltımı için kullanılmaz.

Bu kiralama hizmetinde, atık suları arıtma ile birlikte tesislerinin işletilmesi ve devreye alınması sağlanır. Ayrıca çamurlarının aktarılmasında da hizmet verir. Vidanjörler özellikle fosseptik kanal tıkanmasında sorun çözerler. Bunun yanında şehirlerde süregelen altyapı problemleri çözerler. Bu genellikle temiz su taşımacılığı şeklinde olur. Bu araçlar şehirde oluşan yoğun yağış sebepli taşkınlıklardan doğan, birikimleri önlemede kullanılır.

Vidanjör Kiralama Yaparken Hangi Noktalara Dikkat Edilmelidir?

Vidanjör kiralama yaparken dikkat edilmesi gereken birçok nokta bulunur. Özellikle oluşan probleme uygun vidanjörü seçmek gerekir. Uygun vidanjör seçimi problemin giderilmesinde en önemli noktadır. Böylece işlemlerin ne kadarlık bir zaman içerisinde biteceği planlanabilir.

Sonrasında dikkat edilecek noktada uygun ve tüm özellikleri bünyesinde bulunduran, vidanjör kiralama hizmeti alınacak firma belirlenmesidir. Bu adımda genellikle problemlerde güvenilir ekipmanları kullanan ve düzgün yapıları bulunan, iş planlarının aksama olmadan ilerlemesi gerekir.

Vidanjör Kiralama Hizmeti Operasyonları Nelerdir?

Vidanjör kiralama hizmetinde birçok özellik vardır. Bunlardan en önemlisi, fosseptik çekimidir. Sonrasında, ev ve kanal tıkanıklıklarını açma gibi birçok kullanım alanları vardır. Ülkemizde belediyelerin alt yapı çalışmaları sürüyor ve belediyeler bu çalışmalara büyük önem veriyorlar.

Vidanjör Araç ve Ekipman Kiralama

Bundan dolayı vidanjörlere duyulan ihtiyaç büyük oranda artıyor. Böylelikle vidanjörler alt yapılarının çalışmasında destek sağlayan en önemli araçlardan biri haline gelmiş oluyor.

Vidanjörler atık kanallarının açılmasının yanında, su baskınlarının oluşturduğu taşların temizlenmesinde, büyük önem kazandı. Ayrıca büyük küçük tüm mekânların temizlenmesi gibi alanlarda bile vidanjörler kullanılıyor.

Vidanjör Kiralama Hizmeti Neden Önemlidir, Neye Göre Belirlenir?

Kiralık vidanjör birçok alanda talep edilir ve işlerde kullanılır. Vidanjör kiralama hizmetleri işleminin en büyük yararı satın almaktan daha avantajlı ve düşük maliyetli olmasıdır. Vidanjör kiralama aşağıda yer alan durumlar tercih ediliyor:

 • Tüm alanlarda oluşan ve önlenemeyen evsel atıkların toplanması ve temizlenmesi gibi organizasyonlarda,
 • İnşaat ya da toplu alanlarda oluşan, atık suların temizlenmesi gibi durumlarda,
 • Sağanak yağışlı yağmurlu havalarda, oluşan yağmur birikintilerin boşaltılması ve tahliyesinde,
 • Birçok nedenden oluşan kimyasal atıkların sağlıklı biçimde tahliye edilmesinde,
 • Fosseptik kuyularının içindeki atık ve kimyasalların temizlenmesi ya da açılması durumunda,
 • Sokaklarda yer alan Rögar kapaklarında yaşanan tıkanıklıklar sonucunda ortaya çıkan problemlerde,
 • Temiz su taşımacılığı gibi ihtiyaçlarda kullanılır.

Vidanjör Kiralama Hizmetlerinde Sağlanan Faydalar Nelerdir?

Vidanjör kiralama hizmetlerinde en büyük mali fayda, satın alınmasından ziyade az maliyetli olmasıdır. Kiralama yaparak normal satın almada ortaya çıkan birçok maliyet önlenmiş olur.

Vidanjör Kiralama İhtiyacın da Bölge Alanları Nereleridir?

Vidanjör kiralama ihtiyacın da bölge alanları şu şekildedir:

 • Şehirler de tıkanan veya taşan kanalizasyon kanallarının açılmasında kullanılır,
 • İnsanların yoğun olduğu bölgelerde toplu ve sürekli kullanımlar sonucunda yaşanan tıkanıklıklarda, belediyelerin vidanjör desteği talep etmesi ile kanalların açılmasında,
 • Şehirler de yaşanan altyapı problemlerinde,
 • Kar ve yağmur gibi şiddetli yağış olan bölgelerde, oluşan tıkanıklıklar sonrası taşmalarda, vidanjörlere ihtiyaç duyulur.

Bununla birlikte altyapı yetersizliğinden dolayı kanallarda sorunlar olur. Dolan kanalizasyonlar için, vidanjör kiralama hizmeti alınarak, taşan sular çekilir. Vidanjör kiralama hizmeti genellikle yaşam alanlarında insanların kullandığı tuvalet, lavabo ve banyo gider yerlerinin toplanma alanlarında kullanılır. Bu tür durumlarda probleme uygun vidanjör kiralama hizmeti alınmalıdır.

Kiralık Vidanjör Kullanım Alanlarına Neye Göre Değişir?

Vidanjörlerin işlevlerine göre birçok çeşidi vardır. Bunların başında standart tip vidanjörler gelir. Ufak boyutlarda yer alan standart tip vidanjörler, genellikle rögar kapaklarında meydana gelen tıkanmaları açmak için kullanılır.

Sonrasında yapısında oluşan şekil küçüklüğü birlikte daha az miktarda sıvı ve atık çekimi yapılması için kullanılır. Vidanjör kiralama hizmetinde yer alan diğer çeşitleri ise, kombine vidanjörlerdir. Bunlar genellikle kanalların temizlenmesinde kullanılır. Vakum özelliği ile pis ve kirli suları, içinde bulunan tanka doldurarak, kanalın temizlenmesini sağlar.

Teleskopik Emiş Boomlu Vidanjörler Nelerdir?

Vidanjör kiralamada bu araçlar alt yapı problemlerinde tercih edilen vidanjör türüdür. Teleskopik emiş boomlu vidanjörler, yüksek tank ve taşıma kapasitelerine bağlı olarak çalışır.

Kuka Vidanjörleri Kiralama

Vidanjör kiralama hizmetin de kuka vidanjörlerin kiralama amacı da, temizlenecek olan kanalın içine yerleştirilir. Bununla birlikte basınçlı su uygulaması yapılır. İçerisinde bulunan tazyikli suyun itici özelliği vardır. Bu sayede su ile temizleme işlemi yapar. Yüksek basınçlı suyun etkisi ile birlikte kanal tıkanıklıkları açılır.

Kiralık Vidanjör Hizmeti Talep Özellikleri Nelerdir?

Kiralık vidanjör hizmeti, günümüzde birçok toplumsal meseleler gibi büyük talep görür durumdadır. Ülkemizde açılan ve inşaatları yapılan birçok kafe, restoran ve otel gibi işletmeler vardır. İşletmelerine devam ettiklerinde oluşan sorunlar için vidanjörler devreye girer ve tercih edilir.

Yeni bina ve konutların yapımında inşaat temellerinin atılması ile birlikte kirli atık ve su birikintileri oluşur. Bu suların çekimi, konusunda vidanjör hizmeti alınır. Ayrıca büyük fabrikalardaki kimyasal atıklar içinde kiralama hizmeti tercih edilir. Vidanjör kiralama hizmetinin en büyük faydası temizlik işleminden sonra işlere dair rapor tutulmasıdır.

Vidanjör Kiralama Yaparken Araçlarda Neye Dikkat Edilmelidir?

Vidanjör kiralama hizmetini sorunsuz almak için, firma araştırması yapılır. Burada önemli olan, işlemlerin aksamadan ilerlemesini sağlayacak araçlara sahip firmalar bulunmasıdır. Vidanjör kiralama da özellikle uygun donanım özellikleri olan araçlar seçilmelidir. Yaşanılan problemin çözülmesinde kullanılacak ekipmanlar bulunmalıdır. Alt yapı sorunları için uygun vidanjör seçimi yapıldıktan sonra, sürecin tamamlanma planı yapılır.

Vidanjör Kiralama Yaparken Anlaşmada Olması Gereken Ekipmanlar ve Noktalar Nelerdir?

Firma anlaşmasının ve uygulanmasının ardından, vidanjör kiralama fiyatlarını iyi hesap etmek gerekir. Ayrıca araçların bakımları araştırmalıdır. Vidanjör kiralama hizmetlerinde kanal açma ve kanal temizleme işlerinde genellikle, kanallar görüntülenerek işlemler yapılır. Vidanjör hizmeti için bazı firmaların mobil ekipleri bulunur. Genellikle su kullanımlarında veya altyapılar da bilinçsiz yöntemler kullanılıyor. Bunlar problemi çözmek yerine, sokak ve konutlar da dâhil birçok tesisatın zedelenmesine neden olur. Ayrıca tam olarak hizmet alınmadığında, geçici çözümler sorunu sadece belli bir süre durdurabilir. Bu da sürekli artan yüksek maliyetlere ve beraberinde daha büyük sorunlara neden olur.

Vidanjör Kiralama hizmetlerinde en önemli nokta, yeni nesil teknolojik ekipman desteği almaktır. Bu ekipmanlar ile birlikte doğru çalışmalar yapılarak, en doğru teşhis konulur. Teşhisler belirlendiğinde kontrollü bir şekilde süreç devam edilmelidir. Vidanjör kiralama için yapılacak anlaşmada, mutlaka vidanjör ve hizmeti veren personelin yeterli ekipman kullanımına sahip olmasıdır. İşlemin tam anlamıyla çözülmesinde, firmadan mutlaka güvence alınmalıdır. Hizmet için kiralanacak araçların yeterli güce sahip olup olmadığı konusunda bilgi alınmalıdır.

Vidanjör Kiralama Hizmetinde Araç Bakım Özellikleri Nelerdir?

Vidanjör kiralama hizmetinde en önemli noktalardan biri de, firmanın periyodik bakım hizmeti vermesidir. İş güvenliği ekipmanları ile birlikte diğer araç ve evraklarının uygunluğu önemlidir. Vidanjör, kanallar ve fosseptik, lağım çukurları gibi pis su tıkanıklıkları açmak için kullanıldığından, her şeyin prosedürlere uygun olması ve kullanılması gerekir.

Vidanjör Kiralama Hizmeti Araç ve Personel Özellikleri Nasıl Olmalıdır?

Vidanjör kiralama hizmetleri alınırken tercih edenlerin şirketlerin geçmişini ve kurumsallığına mutlaka dikkat etmesi gerekir. Firmaların sağladığı çözümlerde, özel araçlarla ile birlikte eğitimli personeller olmalıdır. Acil ihtiyaçlara yönelik kiralık vidanjör araçları bulmak artık çok kolay. Çünkü haftanın her günü firmaların hizmet veriyor olmaları, ihtiyaç sahipleri açısından büyük bir avantaj.

Vidanjör Kiralama Hizmeti Ne Şekilde Yapılır?

Vidanjör araçları günlük, haftalık veya aylık olarak kiralanabiliyor. Genellikle vidanjör kiralama hizmetlerinden yararlananlar kamu kurumları, hastaneler, avmler, okullar, fabrikalar, mağazalar gibi insanların farklı amaçlar ile bir araya geldiği yerlerde, kombine kanal temizleme araçlarını kiralarlar.

Vidanjör Kiralama Fiyatları Nedir

Vidanjör kiralama fiyatları genellikle bazı özelliklere bağlı olarak belirlenir.
Bunlar şu şekildedir:

 • İhtiyaca göre değişen vidanjör çeşitleri ve özellikler, kanal açma veya diğer işlemlerin boyutu,
 • Tıkanıklar veya diğer işin tamamlanma süresi gibi sebeplerden dolayı maliyetler değişir.
Vidanjör Kiralama Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Vidanjör kiralama fiyatları ihtiyaca göre, kiralanan vidanjörlerin çeşitlerine, işlerin boyutu ve süresine, işin tamamlanma zamanına göre belirlenir. Vidanjöre kiralamada pek çok farklı model ve araçlar bulunur.

Vidanjör Kiralama Fiyatları Belirlemede Unsurlar Nelerdir?

Vidanjör kiralama hizmetinde vidanjör fiyatları vidanjörlerin kullanım alanlarında şöyle belirlenir. İşin yapıldığı yerde bazen otoparklar bulunur. Bu otoparklara büyük vidanjörler giremez. Bundan dolayı daha küçük çalışma alanlarında küçük vidanjörler kiralanır.

Küçük vidanjörlerin maliyetleri de haftalık ve aylık durumlarda uygun olabilir. Yani vidanjör ihtiyacı gerçekleşecek olan yere ve acil olmasına göre fiyat belirlenir. Vidanjör kiralama da özellikle, temizleme ve tahliye işleminin nasıl yapılacağı hakkında bilgi alınmalıdır.

Vidanjör Kiralama Fiyatlarında Hizmet Belirleme ve Firma Güvencesi

Vidanjör kiralama hizmeti alırken kişiler veya kurumlar, ortalama olarak farklı fiyatta vidanjör kiralama hizmeti bulabilir. Burada önemli olan, yapılması istenen işin en doğru ve sorun teşkil etmeyecek şekilde yapılmasıdır.

Vidanjör Kiralama da Araç Donanımları;

Şiddetli yağmur veya kar yağışı şehirlerin en büyük kâbusudur. Yağan yağmurdan eriyen kardan kaynaklanan sular, kenti hemen hemen felç eder. Bu sulardan en çok etkilenen yollardır. Yollardan taşan sular kanallara girer. Kanallar bu suların fazlalığından taşar. Taşan sular ile birlikte sadece yollar değil, tüm şehir altyapıları etkilenir. Evler, dükkânlar, işyerleri hem kötü kokuya hem de sel baskınlarına maruz kalabilirler. Ayrıca taşan sular şehrin elektrik tesisatlarına ve su kullanımına da engel olur. Vidanjör kullanımı şehrin bu hale gelmemesi için kullanılır.

Vidanjör Kiralama Hizmeti Yağmur ve Su Taşkınları İlişkisi Nedir?

Özellikle yağmur suları birikip kanallara yayıldığında, artık etrafa kötü koku yayan lağımlar haline gelir. Bu sorun sadece bulunduğu alanı değil, yakın yerlerde de hissedilir. Çekilmeyen yağmur suları beraberinde çamurların oluşmasını getirir. Bu durumda vidanjörler birikmiş yağmur sularını çekerek, çamurların, kötü kokunun ve alt geçitlerin araç trafiğe açılmasına sağlarlar.

Vidanjör Kiralama Hizmeti Hangi Tehlikeleri Sonlandırır?

Şehirler de oluşan atıklar, su birikintileri ve kanalizasyon sorunları birçok çevresel tehlikeye sebep olur. Bu tehlikeler genellikler su baskınlarıdır. Depolar, işyerleri evler bu su baskınlarına maruz kaldığında, vidanjör kiralama ya da vidanjör hizmeti alırlar. Bu hizmetler ile birlikte biriken sular, vakumlu pompalar sayesinde çekilerek tahliye edilir.

Vidanjör araçları bu olaylardan dolayı su, atık su gibi durumlar için, gerekli donanıma sahiptir.

Özdoğan Grup olarak, teknolojinin son donanımlı ekipleri ile birlikte, alt yapı çalışmalarında, okullarda, evler de ve tüm alanlarda vidanjör hizmeti veriyoruz.

Değerli ziyaretçimiz, bu sayfayı sosyal medya sayfanızda paylaşıp bize katkıda bulunabilirsiniz.

Facebook
Twitter
Pinterest
Linkedin
Livejournal
Reddit
Whatsapp
Tumblr
Stumbleupon
VK
Evernote
Skype
Telegram
Xing
Bookmark
Digg
Line
başlat
support
KapatHızlı Destekbilgiler